alen

Ti ishe ajo,
qe mua me beri,
te ngrija koken,
dhe drejt te vazhdoja.

Ti ishe ajo,
qe mua me beri te forte,
dhe te luftoja,
per ate cka un doja.

Ti ishe gjithcka per mua,
dhe vazhdon te jesh.
Qe ta dish qe pa ty
jeta ime nuk mund te ece.


15 Komente për “Ti ishe…”

 • arlinda:

  jeta plot dhembje

 • arlinda:

  jeta
  plot dhimbje

 • besjana:

  ♥ ♥ :* :*

 • besjana kabashi:

  te du a

 • besjana kabashi:

  nuk besoj kurr ne dashuri

 • lirim:

  vuaj shum

 • Liridona:

  Nuk Mund te besosh sot ne dashuri pasi egziston vetem interesi

 • laueo:

  ah kjo dashuri qka na boni me vujt gjith jeten

 • lauro:

  ..Sot të gjithë janë mbledhur
  -[?]..Por nuk është ditë gëzimi
  –[?]..T’gjithë janë te përlotur
  —[?].. Për t’më quar tek Varri..
  —-[?]..
  —–[?]..Sikur t’kisha mundesin
  ——[?]..Edhe t’ju tregoja
  ——[?]..Se pa te Dashuren Time
  ——[?]..Nuk munda te jetoja.
  —–[?]..
  —-[?]..Mjaft më o Babi
  —[?]..Mos ma laj trupin me lot
  –[?]..Me dëshir time vendosa
  -[?]..T’ja jap fundin jetës së kot.
  [?]..
  [?]..Me një cop letër ta sqarova
  [?]..Dhe një Amanet Babi ta kërkova
  -[?]..Te Dashuren time ju ta lajmeroni
  –[?]..Dhe për vdekjën time të i tregoni.
  —[?]..
  —-[?]..Ju lutem Babi atë mos mallkoni
  —–[?]..Nuk është ajo që jetën time morri
  ——[?]..Isha vet fajtor, dhe Zotin e luta
  ——[?]..Vdekjën ja kerkova, se jetën sun e ballafaqoja.
  ——[?]..
  —–[?]..Tash dalngadal më mbuloni me dheh të zi
  —-[?]..Dhe e di se më kthim mbrapa s’ka me gjet
  —[?]..O Babi im të lutem mos më qaj
  –[?]..Se në tjetrën botë lumturin do ta gjej.
  -[?]..
  [?]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
  [?]..Dhe ja fali këtë pikëllim
  [?]..Zemra ime nuk mund më të rrah
  -[?]..Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s’ka
  –[?]..
  —[?]..O Babi te lutme falma këtë gabim
  —-[?]..por vetvrasja ma dha Lirinë
  —–[?]..Ajo ishte gjëja që frymën ma ndali
  ——[?]..Sepse Jeta vetëm pikëllim më fali.
  ——[?]..
  ——[?]..Kam arritur në këtë vend me
  —–[?]..Dhe gjithmonë do ta pres Te Dashuren Time.
  —-[?]..Ajo do të martohet dhe do ta harron emrin tim
  —[?]..Mirepo unë do ta pres që ta takoj në qiellin tim.
  –[?]..
  -[?]..Atëher do t’i them: ” Për ty Oj e Dashur Jetës i dhash Fund ”
  [?]..Isha shumë i ri dhe të doja shumë
  [?]..Nuk pendohem aspak që këtë jetë për ty e dhurova
  [?]..Sepse shumë të kërkova dhe më në fund ne parajsë të takova ……

 • lauro:

  Mezi pres të vij e nesërmja
  O ti yll që nuk shëndrite kurr
  Me mundim vjen buzëqeshja
  Je dëshirë pa shum vrull

  Mezi pres të shikoj djellin
  Oj arbëri antika ime
  Pa ndërprer hap e fik dritat
  O njeri pran derës time

  Pranoj e pranoj dhe mjegull shikoj
  O gjeth I vyshkur çë harron të biesh
  Pa lule bletëza do të ishte e kot
  Pasqyr çë nuk shihesh kurr

  Mezi pres të vij e nesërmja
  Pran rrugës tënde ngadal kaloj
  Pa durim taksin do ta prisja
  Në brendësi vloj dhe vloj ……

 • lauro:

  Ti fali syt, nëse ti i shikon!
  Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
  Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
  Ta fali zemrën, nëse ti më don!
  Si ndihesh sonte kur afer sme ke

  Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
  Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
  Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
  Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
  Çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.

 • GLEDISA:

  dhashuria eshte nje ndjene qe te mbush ne mendime kur ti e dashuron nje nje njeri eshte e pamundur qe ta harrosh dhe une po e shkruaj keto rrjeshta sepse e e ndiej dhashurin per nje nje njeri qe kure e shikoj dashuria per te me shtohet edhe me shume TE DUA KLEANT

 • eduardo:

  E bukur…

 • violetta:

  ♥ ♥

 • iva geni:

  dashuri e perjetshme

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.