alen

Archive for April, 2014

Nata nuk eshte e embel, sepse ti je larg
Sikur te isha afer teje nuk te kisha lene rehat,
Pak ishim puth e pak ishim kafshu
Deri ne mengjes ishim sakatu.

Një mesazh ma dergoj,
Dhe fillova ta lexoj,
Vetem dy fjale i kishte shkru,
Lidhja jon ka përfundu. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

U ndane germat e dy emrave
Pikon gjaku i dy zemrave
Pikon loti i dy syve
U ndane zemrat e te dyve.

Te dua shume
Te dua pa kufi
Si do te jetoja une
Po te mos ishe ti.

Eja me mua
se ty, te kam shprese,
Eja me mua
se pa ty zdua te vdes.

Ty je dielli
qe mua me ngroh
Tyi je endrra
Qe un cdo dite shoh.

Ti je yll qe rrugen ma ndricon,
Ti je vullkan qe zemren ma pervelon .
Ti je shikim ne syt e mi
Ti je i vetmi qe me ka ber ta ndjej fort kte dashuri .
Ti je arsye e fort  qe me ben te fluturoj pa krah.
Ti me jep force edhe kur me mungon ajo.
Ti je diell qe ndricon ditet e mija
Ti je princi im qe me shfaqesh qdo nat ne endrrat e mija.
Ti me mbush plot gezim, lumturi kte shpirtin tim ti je ai i dashuri im.

Dashurova syte e tu,
.E kam mohuar
Kete mbremje,
kur te lexosh kete poezi
Kur te martohesh..
Kur edhe loti yt
Mbi avullin e xhamit
te behet Melodi.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212