alen

Posts Tagged ‘poezi falas’

Cfare te t‘jap si kujtim
Te te jap gjysmen e shpirtit tim?
Nese shpirti s‘te mjafton
te jap syrin qe loton.

Nese syri s‘te mjafton
te jap buzen qe te pervlon
Nese as buza s‘te mjafton
une te jap zemren
qe ta kesh PERGJITHMONE.

Më fal që të shkruaj…
Më fal që për ty vuaj…
Më fal që jam dashuru…
Më fal që pa ty smundem jetu…
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Asgje seshte e bukur ne kete bote
Por e madherushme eshte
Kur dy pika lote
Presin ti fshij nje dore e ngrohte.

Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time..

Edhe pse jem e re
Shume te xhelozoj
Dije zemra ime
Qe shume te dashuroj.
Dua te te kem afer meje
Se me shpirt te dua
Per ty lindi zemra ime, te dua.

Pse me krijove Perendi qe te vuaj un per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jem ne shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty duhet me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.