alen

Një mesazh ma dergoj,
Dhe fillova ta lexoj,
Vetem dy fjale i kishte shkru,
Lidhja jon ka përfundu.

Nuk kuptova une asgjë,
Sa të lumtur ishim dje,
Nuk e di pse ndryshove,
Me qellim ty më lendove,

Nuk e di se ku kam gabu
Se ne ket gjendje me ke lane mu,
Nese ty ke dashte me më lane
Pse në sy nuk ma ke thane.


44 Komente për “Mesazh”

 • Klementina:

  shum e bukur kjo poezi po me pelqen shum

 • klodi vali.:

  beatifull very mach

 • bledart:

  poezia me e bukura

 • blerona:

  uau poezi vertet e mrekullueshme uau ju lumt

 • blerona:

  poezi me e bukur qe kam lexuar ndonjeher ♥

 • klodi vali.:

  ma e mira kjo poezi ………

 • rinora kosumi:

  dashuria esht shum e vlershme per ata qe ia din vleren

 • vanesa bilalli:

  poezia me e bukur esht ajo e cila ka te bej me nje te ngjarje ne te kaluaren

 • elvis:

  shum bukurt kjo poezi

 • elona:

  shum e mir

 • niko:

  very very nice

 • fatjoni:

  shumm e mir

 • Dritan:

  Sa te pa drejta paska jeta
  shum po vuajn disa gra t’shkreta
  shum po vuajn po hjekun keq
  se per burr kan marr ka i’dreq
  me rop t’shpis sillen per seri
  si kafsh t’egra me fytyr njeri

  Grat me t’mira vuajn n’ket jet
  se s’kan fat sikur jan vet
  ja u con dreqi ka i’hajvan
  pes lek ore per shpi si kan
  njerz hajvana shum te trash
  kot si s’veshin rroba grash

  Njerz demela e pialeca
  rrugve i shef pertok si speca
  nuk mendojne per grat dhe femin
  se n’plan te par kan vu rakin
  po e pine si ujte ne krue
  deri sa ju p’shton pa e kuptue

  Marrin borxh dhe luajne me pare
  me list pin dhe blejne cigare
  tap i shef gjith diten e gjat
  femit n’shpi s’kan as buk that
  thu se femite si kan ba vet
  thon me i’rrit esht hall i let

  Te shkretat gra si kane k’ta burra
  se nje lek s’ja u vije lekura
  shesin men rrugve si bos
  punojne grat k’ta luajne bigjos
  me u’shku mren vec zhurm e llafe
  s’kan mundesi me t’pjek nje kafe

  C’faj kan femit dhe grat e shkreta
  plot me vuajtje t’ju shkojne jeta
  ne mes t’hallit dhe t’gazepit
  me ja hum krejt shpresat vetit
  kush trajton keq ropt e shpis
  mos baft hajr prej perendis !
  By Dritan Metushaj

 • fatjona:

  shum te bukra kote POEZI <3 <3

 • gentiani:

  bravo ju lumt

 • FATJONA:

  PERSHENDETJE GJITHVE <3 <3

 • Besiana:

  me pelqeu shumm♥♥

 • Jani:

  Smun me than se jeta do jet me ty
  Ki kujdes se jeta ta mshel nji sy
  Dashuro kujto por mos harro
  Mos u tall ndashuri se ai te deno

 • celnik roci:

  me te veryet prekse

 • blerim:

  a mundem te shprndaj dhe un nje histori dashurijee

 • blerim:

  kjo eshte historija ime me ne vajz ,,,, ishte nje dit shum e bukur ..dhjetori djelli sa po perendonte..per fat te mire un ate dite po u shoqeroja me nje goc shum te bukur ..duke u shoqeruar ate nate dhe duke bere muhabete un nisa ti tregoja historin time te dashurise ..qe kam pasur dikur me nje x persone… …pasi i tregova historine time ..ajo u pikellua dhe peshperiti vetem nje gje ..me vjen keq ..Blerim .. njs thash kete nate kaq te bukur , nuk mund ta prishi nje e kaluar pasi po u shoqeroja pak me ate nisa ti hedh nje kompliment ejj se nuk te kam then un ty je shum e bukur uaa flm blerim gjthsh edhe ti je shum cun i bukur .. flm i thash por gjith ky cun i bukur aa nuk mendon se meriton nje puthje ajo heshti the me delikates me tha …neser do te jap nje puthje ne faqe .. un si gjithmon nuk mund te hiqja dor kaq lete dhe kembengula ..dhe i thash me dhuro nje te pakten sot ne faqe ….ajo me tha ok blerim nuk po ta prish po te dhuroj nje puthje ne faqe …uaa flm shum shum ..- e falenderova un plot emocjon …ajo buzeqeshi lehte me ato faqet e saja te skuqura dhe tha blerim me fal po tani me duhet te largohem se po vete von dhe te shtepise behen merak …un i thash ok lal …te te shoqeroj deri te shtepia …jo jo me tha ska nevoj se 2 hapa me andej e kam shtepine ok me tha naten e mire dhe gjum te embel … un i thash ejj prit nje sekond a nuk mendon se duhet te me japesh puthjen e nates ne faqe …ajo shtremoi turit dhe me tha ok ..mistrec u afrua dal – ngadal per te me puthur ..dhe un si mistrec qe jam nrm qe doja nje puthje ne buze prej asaj dhe leviza koken ngadal duke u perballur me buzet e asaj …per nje moment buzet tona u preken lehte ne ato memonte un u emocjonova shum sepse ndodheja ne nje moment shum delikates …ajo e shmangu pak koken dhe tha cfar ben mistrec un me fal po nuk munda ti rezistoja dot me bukuris tende ajo nuk foli vetem tha naten e mire ,,,dhe u largua shum e merzitur gjithashtu dhe une i thash naten e mire ….dhe po u largoja me ngadal dhe pyesja vete cfar bera pse e putha ne buze ..kjo quhet perfitimi im ndaj asaj dhe un nuk dua te perfitoj ne ate sepse ajo nuk e meriton ..?

 • suela:

  sa te bukuraa …

 • lejla:

  Shum po e zi e bukur esht i lumt kush e ka shkruar kjo poezi me takon edhe mu se njet me ka ndodhur dhe mua

 • Sara:

  Shum e bukur Te lumt

 • Ola:

  Shum fjal te embla

 • tiku elbasan:

  shum e bukur

 • zemra e lenduar:

  POEZI SHUM TE BUKURA BRAVO

 • DIJA:

  Poezi shum e mirre I lumt asaj ose atij qe e ka shkruarr poezi fantastike dhe nje nder me te mirat qe kam lexuar derii tani :-*

 • kaltrina-nora@hotmail.com:

  WOWOWOW shum shum te bukura u qkoqa tu shkru flm ati ose asaj qe e kA shkru
  jini te mahnitshem skam fjal qe mund ta shpreh dashurin dhe respektin

  2 <3 E 2 shigjeta
  Jemi shoqe te Verteta

  As tigri as luani
  as deti e as oqeani
  as shtriga me magji
  sun me na nda
  mua e tyy <3

  Mirupafshim ju pershendes me dashuri Kaltrina 🙂

 • casanova:

  Kot fare ..^/^

 • TINA:

  o sa e mir une e shkruva kete vetem gjysen leter dhe gjysen prej vetit tung te pershendet ferdanja dhe mirlinda

 • agnesa:

  jan shum te bukura

 • flora:

  nuk te paska dasht kurr aji qe te ka lan ashtoh

 • ujku vetmar:

  poezi shum e bukur bravo se edhe veet boj poezi

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.