alen

Posts Tagged ‘mos u largo’

Asnjeher s’do lejoj,
qe larg teje te jem,
per dashurine tende kam nevoje,
prane gjihmone dua te te ke.

Asnjeher shpirt mo u largo,
mos me ler pa buzeqeshjen tende te arte,
pa ty jeta ime eshte si nje nate ne shkretetire,
me ty ndiej dashuri te zjarrte.

Te dua shume jete,
prandaj s’rri dot pa ty,
asnjehere s’do te largohem kete ta dish,
jjeten dua ta kaloj vetem me ty

Nese ti je larguar,
mos mendo çe te kam harruar,
nese me ty sot nuk jam,
thelle ne zemer ty te kam.

Zemren s’mund ta komandoj,
ti them ti mos te dashuroj,
po mundohem jeten ta vazhdoj,
por ty e kam veshtire te te harroj.

Nga zemra del malli,
nga syri del loti,
sa te dua un ty,
e din vec Zoti.

Mos me le i dashur,
mos u largo prej meje,
se zemra ime,
nuk duron larg teje.

Une jam aty me ty,
ti s’ke pse trishtohesh,
Jam ne cdo frymarrje dhe lot qe leshon,
Ti me ke ne zemer, ndaj s’ke pse lendohesh.

Jam me Ty o jete, dhe pse s’me shikon,
Jam ne trupin tend, gjaku neper damare
Mushkrite me kane ajer, oksigjen qe thith,
Shpirtin edhe mendjen vec ti m”i ke mare. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.