alen

Posts Tagged ‘zemra ime je ti’

Une jam aty me ty,
ti s’ke pse trishtohesh,
Jam ne cdo frymarrje dhe lot qe leshon,
Ti me ke ne zemer, ndaj s’ke pse lendohesh.

Jam me Ty o jete, dhe pse s’me shikon,
Jam ne trupin tend, gjaku neper damare
Mushkrite me kane ajer, oksigjen qe thith,
Shpirtin edhe mendjen vec ti m”i ke mare. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.