alen

Archive for May, 2014

Doktor mos e prek plagen time
me sill ketu ate qe me shkaktoi kete gjendje
se pranoj nese eshte qofte dhe nje dite me von
me silll ate qe me rrembeu jeten.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Dashuria nuk ka kusht
S’mundesh te me mbash ne grusht…
Kerkon krejt me i braktis
Shoqeri e farefis..

Nuk ja vlen per dashuri
Shpinen krejtve me ja kthy
Nese ti me do vertet
Do m’pranoje me krejt…

Dashuria te pikellon
dashuria te mashtrron
Dashuria krejt jeten ta shkatrron
Dhe shume mund te te demton.

Jetoja me 1 shprese por ti ate ma vrave
Jetoja me 1 lot po ti ma thave
Jetoja me 1 zemer po ti ma coptove
Jetoja me 1 besim po ti me trathtove…

E mallkoj diten qe te pash,
E mallkoj shikimin qe ta dhash,
E mallkoj buzeqeshjen qe ta dhurova,
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

E dashura ime ti je
si nje yll qe naten shendrit
e disa zemra
i habit.

E dashura ime
sa fort te dua ti
je si nje yll
qe shendrit veq per mua.

Dsa fjale po t’i them kujtoji kur je vet,
Gabimet qe i bere mos i perserit perseri,
Gezohu qe me njohe pa hile pa sherr
Sa te kam dashur e di kujtoje edhe nje here.

Takimin e par,
shkelqimin e syve
cdo gje ishte e bardh
Pse e kape e nxive?
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

O yje Që ndriçoni
o ju zemra që dashuroni,
dashuria është si trëndafili
që zemrën ta mbush
më arome e harmoni
prandaj quhet dashuri.

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me yjet e nates
Une te pershendes,

Kujto eren e malit
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don per jete.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212