alen

Doktor mos e prek plagen time
me sill ketu ate qe me shkaktoi kete gjendje
se pranoj nese eshte qofte dhe nje dite me von
me silll ate qe me rrembeu jeten.


Gjeje dhe sille ketu kape per flokesh dhe sille
u be drite dhe me shfaqet perpara
zemra ime rrehe pa pushim
nuk me hyn ne sy edhe sikur te me fal gjith boten.
Me sill ate qe e ka gojen si bilbil dhe vetullen si gajtan
syve te mi su dhimbsen loti ti mos kerko me kot sherim
nese vdes ma sill tek koka e varrit
ate qe u be shkaku i jetes time
gjeje dhe sille ketu…


6 Komente për “Doktor mos ma prek plagen”

 • ylber kllgjri:

  shum e bukur. ja vlen me e lexur. bravoooo

 • adelina:

  shum te bukura keto poezit por ajo e para me bukura nga te gjitha shpresoj te ket poezi edhe me te mira <3

 • adelina:

  dhe nje gje do kisha dashur te kishte nje poezi me titullin ishim afer por tani jemi larg dhe shpresoj ta pershatni me titullin ju dua shum adelinA

 • Ardiana Canolli:

  Nje person qe nuk e njoh
  Nje person qe rralle e shoh
  Nje person qe as emrin nuk ja di
  Une fillova ta dua pa e njohur mir

  Qe i thua ti kesaj
  Mos vall DASHURI
  Une per vete JO
  Por qfare te bej
  Zemren smund ta ndal
  Une ati ja kam fal

  Mundohem te mos e dua
  Por eshte e kot
  Zemra ime pikon gjak
  E syri mpikon lot
  Shpirti kujton at qe DASHURON

 • enejda:

  sh te bukura keto poezi ajo per vllain vecanerisht

 • Dea:

  Shm e bukur kjo poezi me ka plq shm. Bravo me plot kuptimin e fjales ai/ajo qe e ka bere kete poezi. Bravo.

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.