alen

Dhe ne vjeshte me zgjon kujtime
Ne cdo stine ,me turbullon,
Porsi verè e gotes sime
Ne mesnate me shoqeron.

C’faje ka nata? Qe hesht gjithmon
Mos valle ndjen edhe ajo dhimbje?
Nuk e di me c’te mendoj,
ti ke mbetur ne mendjen time.

Them me vehte a s’mjaftoi?
Lot, e fjale te thena plot,
Dhe pse kishin shum kuptime
Per ty mbeten vec fjali bosh.

Ke mbetur thjesht bardhe e zi
Si nje kujtim i nje femije,
Si nje leter e zhubrosur
Ke mbetur ti vetem nje hije.

E ndonse koken kthej nga do
Me kthehesh ti ne cdo veshtrim,
Dhe unaza qe me ka mbetur
nuk eshte me ne gishtin tim!


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.