alen

Vetem perseri…
sikur asgje te mos kish ndodhur
sikur gjithcka qe thjesht nje enderr
nje enderr e bukur e perallore
Vetem…
se di pse por perseri vetem
sikur ty te te mos kem njohur kurr
sikur gjithcka ska ekzistuat kurr
sikur… sikur…
Kjo eshte jeta ime nen titullin
”Vetem”
s’eshte thjesht nje titull
por eshte jeta ime
nje jete vetmie e merituar
nje vetmi e kerkuar
edhe pse pa qellim.
E di e meritoj
nuk kam guxim te ankohem
nuk kam fajtor te fajsoj
per gjithe vetmin time
fajtore jam une vete
kurr skam ditur te sillem sic duhet
ne momentin e duhur
dhe me personat e duhur
jam treguar siperfaqesore
dhe njeri pa ndjenja
por tashme eshte teper vone
eshte vone per gjithcka
ajo cka eshte ber nuk zhbehet me
se koha qe kalon me nuk kthehet pas
per te te dhen mundesin
gabimet te korigjosh
dhe per kete jam ketu perseri
me te pandashmen
”VETMI”
*vetmimtarja*


10 Komente për “Vetëm përsëri”

 • vetmia eshte nje gje shum e keqe se ata e kimi prjetu na kater shoqet besarta eliza nita djellza

 • buki:

  merrma zemren edhe kallma flak merrma zemren edhe kallma flak dashuria per ty nuk ndryshon aspak merrma shpirtin nese don me mbyt po pa te then TE DUA nuk i mbylli syt

 • tedua te deshta dhe do te dua gjith ,mon

 • ti zemer bardh me ishe ne zemer edhe pa emer nuk edi si e kupton ket lutje por nje dit kimeu perndue

  a ti katil paske qesh me dyshime por kthehu pak nga une me kujtime hape at zemer te hyej zemra ime te kendojm sebashku neketo vite

 • Linna:

  my Mather love you deri pafundesii..
  ahh mojjj jett shum e pa drejtt kishe qen ndaj mejee….
  qe ne femiri me ndalove te therrisja fjalen ”Nënë”…
  qe ne femirii ma ndalove lumturin…
  qe ne moshen 5 vjeqare te humba moj nënë qdo dit qe po rritem dhe me shum po ndjej mall ndaj teje ..qdo gje ne kete jet me duket e njejt sikur nuk ndryshon asgje fare sikur te ishte ndalur koha mu ne ate qast qe te humba ty moj nënë…
  pse nuk me pergjigjesh kur vi tek varri te te vizitojj ahh imagjinata ime e mallkuar po si te flasin te vdekurit.. asgje dhe askush nuk mundet te ma zevendesoj dashurin tende askush nuk mundet te me bej te lumtur sikur ti.. mirpo me duhet te vazhdojj tutje.. te ndihem sikur jam e fort ne menyr qe mos ti merzis te tjeret.. qdo fest qdo dit kur jemi te mbledhur e gjith familja e shoh se ti mungon aty..vertet moj nënë me mungonn shumm as jetta ska kuptim pa ty.. kam nje :Lutje per ju motra dhe vellezer duajeni prinderit dhe mos i hidheroni sepse met vertet ata jan personat te cilet e meritojn dashurin ton,dhe se nuk mund te paramendohet jeta pa ta.. me respekt nga Linna.

 • ohhhhhhhh zottt hallall keto poezi met vertet te miraaa

 • edh po te me merr vdekja une prap per ty do te vuaj,me lot brenda zemer ty kete leter po ta shkruaj,e shkruaj me shum mall e kujtime edhe ne varrin tim ti do te jesh ne zemren time te dua jeta jemmm

 • edhe uen e du dika shum e smuj me kan me ta veq me myt vete tjeter zgjidhje nuk kam a s e e duuuuuuuuuuu shum tash aj asht me tjeter kan

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.