alen

Ejjj zemer a e di?
se sa shume me ka mar malli per ty
a e di o jeta ime
qe tani jetoj vecse me kujtime?
tani per mua e ardhmja ska rendesi
vec kur mendoj qe aty nuk je dhe ti
e di cfare po kujtoja tani
arsyen qe me ndau nga ti
ato fjale qe tham pa menduar
ato fjale boshe e pakuptim
qe me ndan nga ti o shpirti im
e di cfare??
ndonjeher me vjen ti harroj ato fjal
ato gabime te bera ne te kaluaren
te harroj kur me the e lem me kaq
e te vij tek ti o zemer
se dot keshtu nuk vazhdoj
kjo jete pa ty nuk perballohet
eshte si ferri qe perjetohet ne toke
tani qe jam vetem dua te mbyll syte
te me shfaqesh ti ne endrra
te mund te te prek
te te puth e perqafoj
te mund te mbeshtes koken
ne kraharorin tend
e te te them
TE DUA ZEMER
te lutem kurr prej meje
MOS U LARGO.
*vetmimtarja*


103 Komente për “Mos u largo”

  • Lita:

    Nese tjetra te thote “Te Dua” mos e genje si me genjeve mua…Nese tjetra puth buzet e tua,mbylli syte e me kujto mua….Nese tjetra te thote se “TE Dashuron”,mos e beso se te mashtron…Kur ti te zhgenjehesh nga nje “Dashuri tjeter”,mos kerko ilac tek “Dashuria e Vjeter”…..

  • meritoni:

    Ka mbet dashuria si ne fije kasht sot spom fol kishe dje mke dasht…..

  • dasht mke dje kishte fol spom sot kasht fije ne si dashuria ka mbet

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.