alen

Nje puthje shpirtin po ma torturon
eshte puthja e fundit qe me dhe
para se te ikje prej meje
e te me lije ne vetmi te plot.
eshte ajo puthje e embel
por qe me fal dhimbje pa fund
ajo puthje qe me ka mbetur ne kujtime
e shpirtin fort po ma trazon.
ah o zemer
edhe pse ka kaluar kohe
ne buzet e mia I ndiej ende
puthjet qe me falje dikur
ato sjane fshir e as jane harruar
jane aty prezente per te me torturuar
per te ma tretur shpirtin
por edhe per te kujtuar
se dikur kam qen e lumtur me ty
se dikur dikush me falte lumturi.
sikur te mund te kthehej koha pas
se dashurine tende sdua ta humbas
si te mund ta largoj kete trishtim
hej zemer te lutem vetem mos me lire.
e di qe sme ke harruar
ma thone syte e tu sa here takohemi bashk
edhe pse ti thua jemi miq
ne syte e tu shoh nje det te ter me dashuri.
e di qe te kam zhgenjyer
por te lutem me fal
kjo zemer qe kaq shume te do
dita dites po vdes per ty
je jeta ime edhe pse sme beson.
a e di se cfare bej neteve te errata e ne vetmi?
dal ne ballkon e i lutem zotit
te me kthej perseri tek ti
se kjo jete pa ty nuk jetohet
pa ty ndiej se po vdes
ti je jeta ime shpirti im
por dije o engjell se perjet do mbetesh
shpetimtari im.
TE DUA
*vetmimtarja*


6 Komente për “Një puthje”

 • Jetoj me lot ne sy,vuaj veq per ty .Pse ike e me le e mallkoj at dit.Te dashurova aq shum sa qe nuk mund te dashuroj as kend si ty. Lotet rrjedhin ngadal lamtumir kur te thash ike dhe me le kshtu qenka ky fat.Zot me fal per gjdo mekat

 • Kur te mer malli a mundem met thirr ado mund te dalim si dy shok te mir.Sdo ta prekim temen se qka ishim ne. A dote me tregosh per dashurin tende te re,une to te tregoj por nuk do te qaj por dashurin per ty edhe ne varr do ta mbaj do ta mbaj me vete edhe ne at bot edhe engjujt per ne do te qajn me lot.

 • ineshu:

  Te dua nese ti mua me doni hapi krahet nese ti mendoni hapi syt nese ti mperqafonmos me harro as un ste harroj.
  dashuria eshte nji veper e madhe……….

 • ana:

  te desht te dua dhe do te dua pre gjithmon

 • lume:

  shum poezi tmira valla :D:D

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.