alen

Posts Tagged ‘poezidashurie’

Jeta eshte si nje glob,
nga i cili nuk del dot,
Jeta eshte si guri,
nga i cili behet muri.

Jeta te sjell shume gezime,
njekohesisht edhe hidherime,
Jeta eshte krijuar per ne,
sa te jemi gjalle e mbi dhe’.

Ndiej aromen tende edhe pse ne largesi,
kjo jet pa ty nuk ka kuptim
por je afer ne shpirtin tim
shpirti pa ty nuk po gjen sherim.

Si nje blete e uritur tek ti lule do te vija ngadale
dhe ne trupin tend te brishte lehte do ta shioja te emblin nektar,
ne sy ne buze pa lodhje pa fund,
un jam ajo bleta e shkrete
dhe ti prap ajo lule me nektarin qe rjedh lum…

Eja të vallzojmë,
ta dehim natën me ritmin tonë,
sa pranë jemi të dy,
puthitur,
buzë më buzë pa folur,
duarsh përqafuar,
nën këta tinguj dehëse muzike.

Eja të vallzojmë,
përkundur inspirimesh, ëndrrash të pafund,
e bukur kjo natë,
e gjitha është jona,
le të lodhemi sonte,
këmbët vetiu pengohen shtratit
stolisur petale trëndafilash ngjyrash dashurie.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.