alen

Endem si nje i verber ne endrrat e mia. Me nuk me mbet as edhe nje rreze drite mbi tempullin e epsheve te dashurise.
Endrra me eren e detit e kjo qetesi e kesaj nate te zbrazet me shpjerin atje, ku ti humbe ne vorgullat reres si nje perendi me krah te zinje.Valet heshtin edhe pse e qajne ate te shkret shkemb por nuk flasin, fjalet e tyre u zhduken nga kristali i shpirtrave mekator ate dite. As dielli nuk me shikon me, a thua pse djej aq shume ftoft edhe kur ai me rri prane, pse qielli eshte i skuqur si syte e nje te dehuri sikur bota dot marr fund.
Gjithqka do te duhej te perfundonte ate qast por ishte deti qe heshti dhe nuk i morri te gjitha, qe gjithqka te mbetej si nje arke e pavlere e varrosur thell ne shpirtin e erret te tij, por na la te vazhdonim rrugen e humbur.
Ishte dite vere, ishte dite mrekullie ajo, e e keta engjuj demon me shtyjne te e kujtoj si dite zie e te falem para tyre. Por edhe sikur gjith’ uje i kesaj bote te me versulej, e era shtrig te me perplaste apo ata te me vrisnin une dashurin do ta ruaj, do ta ruaj si mekatin me te bukur, si thesarin me te shtrejt e ate dite do e kujtoj, gjithmon sa here qe jeta ime kerkon lumturi…


5 Komente për “Ishte…”

 • do te dua gjithnje do te jesh si nje plag ne zemren timee qe sdo te me sherohet as nje her tani keto fiaj qe po i shkruaj me dhimbje ne zemer kom qef ta di si je si jeton ku gjindesh dua tsho edhe nje her me sy ti tregoj te gjitha po ja qe fati deshti kshty une nuk deshta t`ndodhte keshty isha njeri me i lumtur ne bot me ty
  e dashur ste harroj as nje her gjithmon dotet kujtoj me lot ne sy fund Lami

  ……………………………………………………….
  pas pak ajo u shpreh dhe shkroj keshty
  ………………………………………………………
  gona
  Me Ty i Perjetova t`gjitha
  i perjetova t`mirat edhe
  t`kqijat ..
  po tani erdhi momenti
  që të braktis nuk deshta
  keshtu tdodhte . po ne
  si perkasim njeri-tjetrit
  ti e din që të dashurova
  me gjith forecen e jetes time
  ti e din se gjithqka e imja ishte
  edhe e jotja ti e din që jeten
  ta kam pas fal une tdu ende
  po mua familja ime sme lejojn
  Që të jom me ty .
  krejt i kisha jap mandej edhe jeten
  time vetem tëtë shoh edhe nje her tët
  tregoj që te dua edhe per ty ende vuaj
  mfal qe keshtu të lendova më fal pa prit mas
  nga ti u largova, po nuk eke veq ti veshtir
  po e kom edhe une ashtu si ti –
  vetem ne ty gjithmon jam mbeshtet vetem ty
  tkom pas ghithqka n jet ,pse a thu lotete
  smu ndalen kurr. Qfar fati kisha pas un
  o zot si mundem t`jetoj pa dashurin time
  si mund ta kaloj ket vujtje qe e kom
  mbrenda n shpirt o zot me jep durim
  dhe Forc .
  m ndihmo perndi se ardhmrija ime
  ska ma gezime vetem vujte edhe
  dhimbje n shpirt. O dashuri im
  mos derdh lot ti per mua se un dot derdh
  lot per ty shpresoj se veq ti t jesh i lumtur
  shpresoj se qdo gjë të behet n rregull
  mandej edhe ditet netet qe i kaluam se
  bashku sdoti harroj edhe emrin tend nga
  ZEMRA sdota largoj tpakten doti mabaj
  kujtim nga dashuria qe kish per ty .
  Më Fal që spo muj tëtë fal dashuri më shumm.
  po me pelas zemera kur e di që ma afer
  meje sdot jesh lumturi ma ne te dy sdot kem .
  me as kan sdot jem e lumtur sikur isha me ty
  me as kan sdoti perjetoj ato dit e net si i perjetova me ty
  o zot qfar fati kam une keshtu me lot n sy gjithmon
  i kalova ditet e netet prej qe e njoha at .
  Ozot me jep forc keto dit të vshitira ti kaloj ne qetsi.
  Tërsisht më ka lëshu tër trupi kur po e di qe ma sdot jam
  afer dashuris time ..
  Ma mir tvdes se sa me dhimbje në shpirt te Jetoj pa ty.
  u dashurova për stepri ne ty u dashurova pa kufi
  po tani at dashuri qe e kom per ty spo mundem dot nga
  zemra ta nxjerr ..tdu edhe pse si per kasim njerit -tjerit
  edhe pse ma kurr sdot jem bashk .
  mfal qe keshtu ndodhi ……po une skom faj…??!fundd.gona

 • dashuria ime zemer ti je e verrtet per mua ,po ti sdi sa me do mua,mpuc zemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer

 • emanuela:

  shume poezi e mire nice great

 • elsa:

  shkolla ku gjej paqen dhe dashuri
  cdo dit shkoj ne shkoll
  shkoj ne shkoll per tu arsimuar
  shkolla eshte shtepia ime dyte
  dhe arsimtaret jane prinderit e mi te dyte

  mesova per historin e skenderbeut
  mesova dhe qfare eshte dashuria dashuria ndaj shkolles
  gjithqka mesova por mesimi im i par
  eshte dashuria ndj mesuesit tim te par

  ai mi mesoi hapat drejt rruges te drejt
  ai mi mesoi numrat dhe shkronja
  ai me edukoi dhe me beri nje vajz te sjellshme
  sic jam sot dhe do te mbes keshtu

  nuk e di a ka gje me te vleshme se shkolla
  mendoj se disa vin per tu argetuar me shok e shoqe
  ata nuk e kan kuptuar endee se qfar vlere ka shkolla
  ti je ajo qe me ndriqon qdo hap shkolla ime dashur

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.