alen

Je strukur ne thellesin e shpirtit
Ne trupin tim jemi bere nje
Ne enderr je pran Buzeve te mia
Pse Dashuria ime te ndodhi tere kjo?

Per Ty do te beja cdo gje
Do te hyja ne zjarr do te vdisja
Tretem ne mendimet e hutuara
E mendja ime gjen prehje
kur te kujton Ty…

Sa tpaqelluara jane pyetjet qe ja bej vehtes
A thua A me Don?
E lehtas me rrjedhin lotet
Vertet TE DUA pse nuk me kupton?

Po shkruaj me forcen e lapsit
TE DESHA…..TE DUA….dhe do te te DUA gjithmone.

Edhe nese me trup i takoj tjetrit
Shpirti im do te takoj vetem TY
Do te jesh pjese e pandashme e jetes sime

Kur trupin tim do te mbuloj dheu i zi
shpresoj se do me pushojne dhembjet e zemres
Lotet e derdhur per TY


2 Komente për “Për ty…”

 • Flamur:

  Nje qast malli…!

  Nuk po te shkruaj per te te then se te dua shume, jo as per te te thene
  se per ty derdh lot ne keto momente.Ajo qe sot me shtyn
  te shkruaj eshte malli qe kam per ty.Vertet ne keto momente po ndjej
  mall.rrespekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda
  meje dhe nuk dua ta zhduk.Dhe malli ne keto momente nuk po me le te
  qete.sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe thelle i kam
  varrosur ne shpirt.Ato miljona enderra qe vertet kane kohe qe kan filluar
  te treten.Por sot vetem malli qe po me shtyn t`shkruaj me ben qe te bashkoj
  edhe nje her eshtrat e ture per t`kujtuar ty dhe nje her si nje mike te
  vjeter qe kurr nuk arrita t`ja hap vertet zemren.

  E vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte rrespekti
  per nje njeri qe dikur e kam pasur thell ne zeme.per sot…Kjo ndjenje
  po me qon ne mallin qe kam per ty.Malli qe kam er t`paret dhe
  tet t`shtrngoj nje here fort pas vetes,dhe te rrim ne nje tavoline
  kafeneje si dikur dhe te bejm muhabet per kohen kur kemi
  qen thjesht miq te vjeter.Dhe ndersa une u ktheva me fytyre nga muri me
  dolen dy pika lot nga syte e mi.Nuk e kuptova se po qaja po vetem kur
  lotet e mi me lagen faqet kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe
  kishin kohe pa e bere.Veret sa shume kohe qe nan kaluar… qe kur kam
  te pare?Sa keq.Dhe ndersa ende po mendoj se sa mund te kesh ndryshuar
  shtrengoj syte forte per te mos nxjerr lot te tjert por nuk i mbaj edhe dot
  me force brenda meje.Vetem ajo ndjena e mallit me ben te shpalos edhe nje her
  tere kohen e kaluar me ty.
  Ndjej vertet mall.Megjithse e urrej te flas per nje kohe te shkuar sepse
  eshte vertet diqka qe ka kaluar.Sot dua t`i kujtoj vetes tere momentet
  e bukura me ty.Mundohem qe ti mbaj mend si nje njeri qe do te jent mikesha
  ime perjet.Une prape te them se rrespekti qe une kam per ty me ben se ti
  ne jet tende kurr nuk do t harroshse… DIKUR…DIkush…DIKU!…

 • It’s good page, I was looking for something like this

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.