alen

Fillim i mbar
por ne fund i vrar
dashuri e papar
po prap te ndar!!!

duhemi kshtu se paku mendojm
me gjelozi a thua vall ku do shkojm
npole tkunderta jetojm
por smund te jemi tqet ku njeri tjetrit i mungojm

kur te kam pran perlahëmi
puthëmi ledhatohëmi por ne fund shahëmi
vrapoi nga dera ik me lot
provon t’me harrosh por lodhesh kot

harron se per ty ska tjeter
dashuria kurr s’behet e vjeter
kah te shkojsh gjithmon me kujton
dhe telefonin nga dora se leshon

kur me sheh me shoqe mbushesh meri
po gjelozia s’ka vend nese per mua ndjen dashuri
harron se edhe un te dua prandaj ste tradhtoj
por smundem ne qdo qast ket ta kujtoj

me ty a pa ty nuk ndjehem rehat

JAM PA TY…

Edhe Boten Te Ma Falin
Un Prap Do Te Vuaj
Kur e Di se Dora Jote
Mban Unaz Te Huaj

I Kujtoj Buzet e Tua
Dhe e Pyes Vehten
A Me Genjeve ti a e Genjeva Vehten
Tash Jeton Larg Meje
Dhe Me Kujtime Mos Me Mashtro
Eja Te Un Nese Me Don

Jam Pa Ty Dhe Po Lotoj
Syt e Mi Do i Qerroj
Ty Te Du Ty Te Pres
Ne Preherin Tend Dua Te Vdes…

Pse me the te shkoj
kur ende skisha ardhur?
Pse me the te iku
kur sisha duke ardhur?
Pse u bere i till
dhe fjalen ne goje ma le ?
Pse sme lejove te pakten
qe te pyes si je?!!
Pse shpinen ma ktheve
pa ti pa ata sy
Pse doren ma le zgjatur
dhe sme fole ti
e une ika tash
e nje gje dije mire
asgje ste kam falur
vetem nje mallkim…

dashurija Djalit, si lulja e livadhit, ne fillim te don, ne fund te tradhton…

Dikur te kam njoft, tash jam ba SHUM pishman, kur te shof rruges, me dukesh si CERTAN…

Spiel nicht mit mir Poker,
sonst setz ich deine MUTTER als joker­

Nuk je yll po duket te sho ne ender nat per nat, kujtoj qe te kam pran ne shtrat, e preki shtratin, – shtrati that, ta hangsha trupin si qokollad…


55 Komente për “Nuk di çfar të bëj me ty…”

 • Pse
  pse kaq shum po me vret mua
  un qe shum.. oh sa shum te dua
  mos me vrit, mos me lendo
  dua te verteten, ma trego
  me mesove dashurin…
  puthjet, ndjenjat, embelsin
  skisha frik me as nga bota
  se pa frik isha e jotja
  ne syt e tu gjeta nje bot
  po sa shpejt u zhduk, u shua
  buzet sflisnin me per mua
  dhe pse feminisht me thoje
  te dua…

 • Sikur t’isha djal , vajzen qe e doja kur sdo ta tradhtoja po ja qe jam vajz teper e pikelluar qe dikush tani me fatin tim luan me genjen me thyen me le te vetmuar duke me then fjalen ti nuk je per muaaaa…

 • bota le te flas un prap te dua , babi le te me bertas ti je per mua Mami le te lutet se degjon njeri une askend se pyes se ti je SHPIRTI IM

 • I love you ( englisht )
  Volimte ( serbisht )
  Habibi ( arabisht )
  TE DUA SERIOZISHT

 • zemra e lenduar:

  ah moj vajza te shkreta
  ju vuajtjet durojini
  se do vij nje dit
  ku dikush do tju
  fshij buzkuqin e jo rimelin

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.