alen

Pranë meje kur t`ulesh,
ma fshijë lotin tim,
po te deshti zemra,
merrëm n`perqafim…

Mos e shiko bukurin
e cila te mashtron
por shiqoje zemren
e cila te don…

Me Don Te Dua Me Adhuron Te Adhuroj Me Tradhton Te Vras Me Nje Puthje Ne Mesazh…

Vazhdo! Rrugen tash pa mua.
Me vjen keq por un me ste dua!
Ik e shko!
Me le te qet!
Tradhetar nuk dua ne jet!!!…

Ti nuk lajmërohesh,
pse më ke harrua?
Cka bëra keqë që më nuk më don
apo ndoshta ke qjet tjetrën
qe më shumë e dashuron?
Si i harrove ato ditët së bashku?
A mund të na sjell zoti dashurin e përparshme?
Ne mendjën time të kam vetëm ty
Në zemrën time të ndjej vetëm ty
Të luteëm zemër mos më harro
dhe lajmërohu nëse ke kohë!…

Kur te dashurohesh
ulu Dhe mendo
thuaj vetvetes,
ruaju e mos gabo !!! …

Can you See?
Si po te shikojn Sytë e Mi,
You are Beutyful,
Mos u lazdro se ta futi Shpull..(hehe)

U than gjethet e ksaj stine
dhe ran para meje por kjo zemer
qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten…
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua…

Nese merzitesh nga perditeshmeria,
dhe te mungon dashuria,
Nje buzeqeshje do ta dergoj,
Me shume nuk mundem,
Me pak nuk deshiroj,
Prite duar hapur,
me shume nga ti nuk po kerkoj.
Dhe ma kthe nje dites edhe ti mua,
Nese une do te kem nevoj…

qe te vras ty
jam ne dyshim
veq do te turperohem
se ske meritim…

E shkruaj une me gjak e shkruaj
nje emer per te cilin vuaj
ne eshtra nese jam shendrruar
a bindesh se te kam dashuruar…

U fike si qiri ne erë
u zhduke si shiu ne vere
u shfaqe ne nje tjeter vend
me lae mua si njeri pa mend…

Ndoshta mund te thuash se fajtore isha, eshte nje Zot i madh qe i din te gjitha…Thuaj se ne zemer kurr nuk me ke pas, thuaj se ne jet kur nuk me ke dasht, thuaj ato fjale qe kurr s’mi ke than, thuaj se gjithmon ke mendu mem lan…

siehst du sie? die Tränen

in meinem Gsicht?

sie sind unaufhaltbar möchte das nicht,

nein

doch sie treten einfach ein –

bei den Gedanken an Dich

ich streiche sie aus meinem Gesicht kann nicht

lächeln

es geht einfach nicht.

alles ist gebrochen mein

Herz

ich fühle diesen Schmerz

wie er sich ausbreitet in mir

ich wünschte mir du wärest jetzt hier

doch du bist einfach weg

und ließest mich zurück

allein mit diesem Schmerz

und es traf mich

Mitten ins Herz…

Une e ti kur u fejuam
i bleme unazat
pastaj u martuam
e beme nje darsem
ftuam shume shoqeri
ne vallezim te pare
ishim une e ti…

Ju DJEMT nuk dini te Dashuroni rrituni edhe pak e pastaj mendoni se FEMRA nuk eshte loder ta qoni ku te doni i thoni se e doni e pastaj e tradhtoni…

vέq ρέя тγ ρø мέйđøj έđнέ ρšέ šтέ šнiĸøj ρέя тγ šнuм jąм мέяžiт ρέя тγ мέйđøj йąт έ điт…


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.