alen

Po të më kujtosh mua
Dil e shiko Hënën Po
Të më ëndrrosh mua
Ndiz një Cigare
Po të më Duash mua
Falma një Dashuri
Po të më tradhtosh mua
Hapma varrin ti…

nese don te dish sa me mer malli per ty ngrije koken ne qiell nese qielli ka perfundim aty perfundon malli im…

Me lule ne dor me rrespek shpirtror me dashuri te vertet ne zemer te sinqert urime ditlindja dhe i befsh 100
vjet…

sonte ditlindjen me zemer ta uroj fat e lumturi qdo dit te deshiroj drrita e allahut rrugen ta ndrriqoft me ty lumturija gjithmon mbizoteroft…

Sag ihm, dass ich ihn hasse.
Sag ihm, dass ich ihn nie wieder sehn will. Aber sag ihm nicht das ich das
unter Tränen gesagt habe!…

Er e Bukur Fllad i Leht mendoj per ty se ty tkam loqk ty tkam jet te kisha pas afer kuku qka T’kish qet…

Dora më shkruan
Zemra më lëndon,
më shkruaj i dashur
në qoft se më Don…

Er sagt „ich Liebe dich“
Sie musste Niesen & sagt „Sorry aber ich bin allergisch auf dummes Gelaber“…

Ne Allahut i kem besu

Ne All-ahut i kem besu
Pengamberit i kem premtu
Çdo detyrë e obligim
Me ndërgjegje do ta kryjm

Falim namazin me respekt
Zeqat japim per çdo vjet
Ramazanin e agjerojm
Dhe Bajramin e festojmë

Për Bajram presin kurban
Pasuri ata që kanë
Pune e shejtë e më e madhe
Kishe me qenë haxhxhi ne Qabe

Lumturi nuk ka pa fe
Te gjitha të mirat aty i ke
Po nuk dite me logjiku
Nga e vërteta ke deviju

T’jesh musliman është kënaqesi
Ti krysh borxhet me lumturi
Bën miresi hiq pa ia nda
veprat tua ke me i pa…


Një koment për “PoEzIIIIIIII”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.