alen

Te lutem o zemer me thuaj qe jam ne enderr
me thuaj qe kjo eshte thjesht nje shaka
e nga casti ne cast do gjendem ne krahet e tu
te lutem me thuaj qe kjo seshte e vertet
me thuaj qe po ben shaka me mua
me thuaj cfaredo, cfare te duash ti
por te lutem mos me thuaj
qe lidhja jone mori fund
ate jo zemer mos ma thuaj
jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
ah o zemer sa gabim kam vepruar
si sdita te sillem me ty
dhe per faj te sjelles sime
ti tashme u largove nga une
sikur koha te kthehej pas tani do isha me ty
do isha njeriu me I lumtur ne bote
vetem duke ndenjur ne krahet e tu
e di kjo gje smund te ndodh
por te lutem vec per nje gje
te lutem me fal
se te dua pa mase
*vetmimtarja*


56 Komente për “Të dua”

 • Rruget jan te gjata
  Netet jane pa fund
  Qendroj larg teje e ste gjej askund,
  Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
  Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

 • Sa her ne endrra shoh
  Nje princesh simpatike
  Me duket si kur e njoh
  Madje e kam edhe mike
  Ajo me beri ftese
  Ti beja vec shoqeri
  Por i erdhi ne kujtese
  Qe me mua kish ren n’dashuri
  Un s’jam familje mbreti
  As princ sisha vertet
  Se di cfar tek un gjeti
  E m’tha: te du perjet
  E embel dhe e bukur
  Buzqeshjen mu ma fal
  Vallzova me nje flutur
  Me nxorri mu shum mallll

 • Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate

  Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une typoezi per femra

 • Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate

  Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une ty TE DUA.

 • -U thane gjethet e shtatorit e rane para meje
  perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
  i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
  po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
  pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
  lotet spo mundem ti ndaloj .
  ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
  edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
  kur e din qe ne zemren tende une tani me
  *****SEGZISTOJ*****

 • un te dua un te dua sa esht bota e vjeter
  me perqafimin tend jeta esht kret tjeter!

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.