alen

Ndihem e lenduar
Se me ke tradhetuar
Ndihem e plagusur
E vdekur e pa varrosur
Ndihem zemer thyer
Se me ke genjyer…


6 Komente për “Ndihem e lenduar”

 • Shumë shumë e bukurrr…!!!!(L)

 • Po te shkruaj mike ti qe kurr
  ndoshta nuk do te
  takoj, po te shkruaj ty mike qe ne
  zemer te
  mbaj dhe qe nga fillimi me ty u
  kuptova pa asni prb.po te shkruaj
  ty qe zerit kurr
  ste degjova ndoshta nje dit do vij
  ehe, nje mike qe mbete
  vetem ne mendjen time,ty qe te
  enderrova,
  te shkruaj ty mike qe te dua
  shume, te shkruaj te shkruaj,
  doren
  smund ta ndale, te shkruaj ne
  megjes, diten, ne mbremje, ne
  mesnate,te shkruaj dhe kur jam
  ne gjume me endra ty te shoh. Te
  shkruaj pa zemer se
  zemren time e ke ti te falur qe
  diten kur te njoha.

 • – Të jesh i bukur, nuk ka rëndesi…
  se bukurin tuaj e josh një njeri..
  – Të jesh i zgjuar, s’do të thotë gjithcka..
  se mendjen ta prish dhe një budalla..
  – Të jesh i pasur, kot sa je ..
  parat sot i ke nesër si ke.. – Të sinpatizosh dikë, është fare kot..
  se thua është ëngjëll e të del idiot..
  – Të jesh i sinqerte është fatkeqsi..
  në këtë botë rebele nuk njihet drejtësi..
  – E të dashurosh, thonë është gjë e
  bukur.. nëse dashuron vërtet ke bëre dhe një
  tjetër të lumtur…!

 • lumturije:

  hmmmmmmmmmmmmmmmm likeeee

 • remenje:

  te dua me shume se vetja

 • koda:

  shum bukurr ;(

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.