alen

Hape pak zemren, te lutem mos vajto
Hape pak dritaren, e qiellin shiko
Hape pak letren e fjalet mi lexo
Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.

Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
Se ky shpirti im, vec per ty po jeton
Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome
Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.


29 Komente për “Hape zemren”

 • jeta plot merzija kur te permbys vetmija syt mund me ti hap veq dashuria

 • NUK E DI NGA TE JA FILLOJ MIR PO FILLOJ NGA E PARA TE DASHUROI

 • lotet mu kan thar duke vajtuar per ty more djal

 • LINA:

  ” ZEMRA E THYER” Me fal qe te dua. Ska pesh per gabimet e tua pse te deshta me tradhetove jeten time ma shkatrrove.Tjetres deshirat ja plotsove e mua me refuzove.Harrove qastet qe me gzim u takuam dit te lumtur ne kaluam dhe askujt si penguam edhe ende sme besohet se zemra jote prej meje po largohet dhe vendi im po zavendsohet,se shpejti edhe emri im do te harrohet.Per ty jeta do vazhdon e ardhmja ime nuk dot ket kuptim je i pari dhe i fundit qe hyre thell ne shpyrtin tim.Ndoshta dashurin time nuk e ke merituar ke pas fat qe edhe jeten ta kam dhuruar.Edi qe me von te gjith kemi kuptur por per mua do te jesh i huaj.Keshtu te gjith perfundoj nje vajz per nje djal sa luftoi edhe ai me ne fund e TRADHETOJ………….

 • LINA:

  ,–I””””””””””I
  / – I LOVE YOU
  ,-O-“””””””O”O”-

  Ta dhuroj ket kamion,se skam pare per ballon,me at hajde ti te un se pa ty nuk munde hiq hahahahahahaa

 • dashurija asht ma e ran se shati

 • valentina:

  ne oqeanini eqet lunderon nje flet aty shkruan zemer te dua per jet

 • albani:

  sjam pellumbe qe te gjuaj me shiqet por jam ardiani ijyt valentin qe te dua deri te vdes edhe pse sna lan mu martue ende te dua

 • albani:

  Hape pak zemren, te lutem mos vajto
  Hape pak dritaren, e qiellin shiko
  Hape pak letren e fjalet mi lexo
  Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.
  Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
  Se ky shpirti im, vec per ty po jeto
  Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome
  Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.
  Te Dua Alban

 • ne shtepi po merzitem ne shkoll po digjem ne banka po shkruaj per ni djal qe eduaaaaa shummmmmm arbennn

 • meli:

  u linda mes dhimbjes dhe loteve
  u rrita mes gezimit dhe hidherimit
  do jetoj nje jet dhe me jeten do qeshe
  dhe nje dit mes dhimbjes dhe loteve do te vdes………..

 • kur te shkosh ne shkoll
  ulu ne banken e vjeter
  kujtoje te dashuren kujtoje dhe veten

 • ujin kur tapish mos etrubullo kur te gjesh fatin te lutem metrego

 • Nese do me shum per ket dashuri mund te jap nje veshk apo nje cop melqi e nese pi gjak te jap sa te kem vetem ty o shpirt pran dua tet kem TE DUAAAAA PERGJITHMON JETA IME

 • bany:

  ma theva karin hahah sa per jetetn tone ska gjer hahahha

 • tePer ty:
  je strukur ne thehsin e shpirtit tim ne trupin tim jemi ber nje ne enderr je pran buzeve te mija pse dashurja ime te ndodhi r kjo per ty do te besha gjdo gje do te hyja ne zjarr do te ndzja tretem ne mendime te hutuar sa te pa qelluar jan pytjet qe i ja bej vetes a thua a me don e letas rrjedhin lotët vertet te dua pse nuk me kupton po shkruaj me forcen e lapsit te deshta te dua dhe gjithnje do te duaa edhe pse me trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pandarshem e jetes sime kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj se do te me pushojn dhibjet e zemres dhe lotet e derdhur per ty a teher do ti takoj vetem zotit shpresoj te me fal per mekatin qe i ja bera vetes duke te dashur ty ma shum se veten a sikur te ishim bashk e te mos medoj per vdekjen vetem per ty vetem peer tyyyyyyyyyyyyyyyyyyy♥

 • Malli për buzët e tua po më kall
  takimin me ty po e pres me mall
  Eja mos më le me lotë në sy
  se keto lotë po derdhën veq për ty

 • jeni me te miret veq vazhdoni

 • hape Zemren shikoje mbrenda
  mbylle shpejt se u qmenda
  dora shkruan zemra ndikon
  ktheje sms nese me doo

 • Dezkooh Style:

  katastrof a mundni me qu poezi me te mira pls.. ju dua<3

 • te dua zemra ime te dua shume e di
  si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
  edhe pse ti nuk me beson
  kjo zemer vetem ty te don.
  te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
  dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.

 • dashuri do te thot kurr te mos me thuash “ME FAL”
  njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri
  “Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!”

  Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion !
  Shumices se njerezve u duhet me shume dashuri sesa e meritojne !
  Dashuro te tjeret nese do te te dashurojne !
  DASHURIA ESHTE TER JETA E GRUAS, KURSE NJE EPISOD NE JETEN E MASHKULLIT!
  Ai u martua me te sepse e dashuroi , AJO u e dashuroi ate sepse u martua !
  C eshte Dashuria? RAST I VOLITSHEM PER DHEMBJE TE GJATE ! Thenia ishte : Sa me shume qe i njof njerezit aq me shume i dua kafshet !
  TE NDAHESH VETEM SEPSE NUK E DO ME ESHTE BUDALLALEK, NJEJT SIKUR TE MARTOHESH ME DIKE VETEM SEPSE E DO !Nga te gjithe pasionet dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon Zemren Koken dhe Vetedijen
  Koha eshte jashtzakonisht e bukur, kur ben dashuri !
  Engjejt e quajn gezim i qiellit, djajt e quajn vuajtje e sketerres,
  njerezit e quajn DASHURI !Dashuria nuk eshte problem,ashtu sic nuk eshte nje automjet:problem jane vetem ata qe ngasin automjetin,udhetaret dhe rruga.
  Nuk i ngjan me asnjeres qe kur te dua.
  Asnje dashuri nuk eshte e sinqerte,pervecse dashuria per ushqimin.
  Nuk mund te kete nje zhgenjim te thelle kur nuk ka nje dashuri te thelle.
  Dashuri e paster eshte ajo qe nuk pergjigjet.
  Dashuria ben te kaloje kohen,koha ben te kaloje dashurine.
  Dashuria eshte si fati,nuk i pelqen qe ta ndjekesh.
  Nje nate dashurie eshte nje liber i lexuar.
  Do te te harroj vetem atehere kur nje piktor i verber te pikturoje zhurmen e nje petal trendafili qe bie ne dyshemene e kristalte te nje keshtjelle qe s�??ka ekzistuar kurr.
  Ndersa une do te harroj vetem atehere kur i njejti piktor te pikturoje zhurmen e midhjeve ne fund te oqeanit Paqesor o zemra ime

 • cina:

  Me mer malli per ty ne xhdo sekond cka ti boj zemres kurr nuk kuptoj.Mundohem tja shpjegoj se ti gjendesh larg po mundesija e fundit thot tja degjoj zerin vetem pakk (L)

 • vjosa:

  qillin kur shikoj per ty gjithmon mendoj dashurin qkisha ndaj teje as zemren se kisha pran vete kuur mendoj per ty zemra vajton kur te sho me sy lot me rrjedhin si fmi (L)

 • DUKE HESHTUR IKU DHE KJO DIT ,DUKE QARE I SHKRUAJ PER TY POEZITE ,GERMAT ME LOT PER TY I FERMOJ ,DUA TE HARROJ POR ME SHUM TE MENDOJ,

 • kam mall ne zemer,kam lot ne sy,kam dhimbje ne shpirt kur larg te kam ty,kur te bej nje zile dije se te kujtoj,kur te qoj nje sms dije se te dashuroj..(ENIS-LEUTRESA)

 • Te urej se te dua shum!!!

 • dr.:

  sa emer te embel qe ke .

 • gezim:

  Je enderra qe shikoj cdo nate!
  Je vdekja qe do me marre nje dite!
  Je drita qe me ndihmon te shikoj!
  Je e vetmja arsye per te cilen jetoj!
  TE DUA SHPIRTI IM !!! <3

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.