alen

Nese nje dit te lind vajze
e nese mua me ngjane
do te zgjohen kujtimet cdo
her kur ta kesh prane,,
ndoshta do te ket flok te zeza
dhe syt qe i kam un,,por kur
sdo te kuptosh kush jam un
……..Asaj sdo te kesh guxim
per mua ti tregosh,,do me
mbash ne zemer sado qe te
jetosh,….Ajo sdo ta di fare
se un kam EGZISTUAR dhe
se babi i saj dikur dikend
E KA TRADHETUAR….

**************

Deri ne varr,
une kur te shkoj,
edhe atëherë,
do te kerkoj…

**************

Ti je per mua
tani nje e vdekur
harro te lutem doren
qe te ka prekur

**************

ti je i kaluar
por n’zemer te mbaj
smundem me t’harruar
dhe per ty po qaj

**************

ne naten me yje
ne qetesine intime
ne enderr tek ti
do te vij hija ime

**************

mos mendo se jeta
mua me gezoj
aj jeten time
shum keq e ngushtoj

**************

jeta ime tash
mbet ne nje erresire
momenti i humbur
dhe shum i veshtire

**************

qdo gje u shua
qdo gje tash kaloi
por kurr su harrua
enderra qe jetoi…


10 Komente për “Poezi…”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.