alen

Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”’


79 Komente për “GURBETI”

 • teuta:

  Te dua te dua deri sa te vdes ti sa me don mua pergjigjen po e pres ,
  edhe pse jemi larg asgje sna pegon, largsija na ndan e dashurija na bashkon.

  bjeri zemres time sa te kesh fuqi por mos harro se brenda saj esht nje njeri qe i kam fal shum dashuri

  nje dit zoti po mendonte dicka zemres time ti dhuronte te gjith engjujt rreth vetes mblodhi e per zemren time vetem ty te zgjodhi……………

  kur te dilsh ne ditare te shkosh henen mendo se un zemren time ta kam dhuruar te teren…..

 • teuta:

  te dua me mungon kurr ste harroj sepse zemra ime vetem ty te dashuron

 • Dashurija Jon Ka Shum Pengesa Por Se Shpejti Do Ti Vjen Martesa..?
  Flm Per Mir Kuptim

 • Dy Zemra Jemi Dy Shpirt Kemi Ma Mir Te Vdes Se Pa Ty Te Vdes

 • …>>> DY ZEMRA JEMI NJE SHPIRT KEMI MA MIR TE VDES SE PA TY TE MBES <<<…

 • nen hije te lisit nen hije te pemes ta uroj ditlindjen nga thellsia e zemeres limi-goo

 • vjollca:

  jaja poezijat metevertet jane shum te realta

 • te dua me shpirt te dua me zemer shum kam deshir ta kemi te njejtin mbiemr

 • te don aj qe te thir ne emer jo aj qe te thot oj lock oj zemer

 • teuta:
  December 14, 2010 at 6:09 am
  Te dua te dua deri sa te vdes ti sa me don mua pergjigjen po e pres ,
  edhe pse jemi larg asgje sna pegon, largsija na ndan e dashurija na bashkon.

  bjeri zemres time sa te kesh fuqi por mos harro se brenda saj esht nje njeri qe i kam fal shum dashuri

  nje dit zoti po mendonte dicka zemres time ti dhuronte te gjith engjujt rreth vetes mblodhi e per zemren time vetem ty te zgjodhi……………

  kur te dilsh ne ditare te shkosh henen mendo se un zemren time ta kam dhuruar te teren…..
  te dua shummmmmmmmmmmmmmmmmmm?<3<3<3

 • NENA KUR ME LINDI NDOSHTA SME BEKOI ZOTI KUR ME FALINDOSHTA SME UROI NJERZIT KUR ME PAN NDOSHTA ME MALKUAN SHUM JAM E VETMUAR ME DJALIN QE E DUA

 • NE MESIN E NATES NE TERIN E ZI JAM E VETMUAR PO MENDOJ PER TY TE TE KISHA AFER DIJA

  CHFAR TE BEJ PO
  R TE KAM LARG NJE PUTHJE TA DHUROJ SHOQET EMIA JAN MONI BIJE TENE XIJE XHEKO NEKE BESA BUKUROSHET E BOTES VII 2 DEBERC TETOV

 • Arta:

  Sa te dua un ty se dua as veten per ty loqk jom gati e’jap dhe jeten <3<3

 • Syt um mbushen me lot saher kujtoj kohen e vjeter
  edhe nese ket bot sot e la kejt t’mirat i qes n’leter
  dikur kur t’kqyrsha n’syy e vrejsha buzqeshjen tane
  shum um mungon shpirt ende e ndjej aromen tane ju pershendet baestro

 • bana:

  shum pot mungoi edhe ti um mungon teper
  kto fjal qe po ti tham i zbatoj edhe n’veper
  se edhe vet e ndjej qa osht malli i mergimit
  edhe une e kom provu qa dhemb plaga e pikllimit

 • gentiana:

  te percolla deri ne airoport ne ate qast sytt mu mbushen lot mbrapa shikoja mos rastesisht po del por weq po enderroja me sy qel e tash ti je aje ne gurbet ne shtetin austri te dua per jet weq per ty hall e dashur zojjee nga gentiana geta

 • sehari:

  Qka po don met than, Qka po don met shkru, Qka po don me teper, Se fjalen TDU.

 • te dua per ty vuaj te dua per ty shkruaj te dua per ty enderroj deri ne vdekje ste harroj

 • -DOO TE VII-

  do te behem zog e tii spo te me njohesh do te vi ne dasmen tende kur ti te martohesh do te kendoj per lumturin tuaj ee unn e shkretaa gjithmonn doo tee vuajj

 • -DASHURIA-
  kur tee pash me lindi simpatia kur me buzqeshe e dita see qe eshte dashuria kur me fole e dita se q do te me thuash TE DUAA kete e verejta nga buzet e tuaa

 • -VONE-ESHTE-
  vone te doli per mu loti vone per mua ke vajtu vone eshte sot vone eshte neser ne te dy me u bashku tii mbete paa eshte vvon qe te duaa edhe pse tee duuaa shumm tjeter kee dashuru tii per muaa me nuk je vone ne jete tii uu pendove qee muaa me humbe per here dashuriaa ee par nuk harrohet mee asgje nuk nderrohet kujtohett per here ne jete nga gjithqka dashuria e vertet per tee shprehur poezii voonee eshte nnee jeett nese kurre s dadhuron vertet

 • Ady CuorNero:

  Sa te jem gjall kurr s’do ti harroj fjalet qe mi the askujt s’do ja tregoj,Ato puthje e premtime ne varr me mua do shkruhen kujtime…!!

 • Ady CuorNero:

  As kam zemer As kam shpirt Qe nga dita qe me ke ik,As nje zot As nje qiell s’me shikon si tjera her,S’mund ta besoj se pa ty jam kur veten e shoh te gjall naten zemra me bertet diten dielli po me vret,vec ne varr do te jem i qet se pa ty s’paskam tjeter jet….

 • sara:

  shum e mir kjo poezia eshte shum fantastike

 • genta:

  sa gurr i ka bunari aq per ty me ka rra malli

 • manushaqe:

  sa plag ne shpirt kam qe kur ty un ste kam pran
  sa mall dhe sa lot ne kte tok te huaj
  me mungon moj nene dhe per ty shum po vuaj.

 • XhaNne:

  Nuk Po Di Kuna Mi Thon Nalu Weq Pak Ngom Po Apet Kryt Ka Qielli Tu Bertit ALl-LLAH Nimom

 • anna❤dommi:

  Ike u largove dhe mua me le vet ike u largove u thye zemra e shkret… premtimet e tua ti qe mi ke dhan ne zemer i mbaj sa her qe te merzitem ato do ti kujtoj edhe pse tash jemi large DOMMI mos mendo se do te harroj do ta pres diten serish kur te takoj ateher do te jemi bashk ANNA DHE DOMMI Pergjithmone…

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.