alen

Thon se bukuria rrall herë
vjen para syve që ta shohesh
sa me rrall pran trupit për ta
ndjer, jan keto mrekulli
qe un degjoj per ty
por vall a do te ishte
ky realiteti i ëmbël për
ate qe kam degjuar,
shpresoj te jet keshtu
qe ndryshe quhet parajsa
e rrall e bukuris, pres te
degjoj nga ana e medaljes,
jam thjesht nje njeri i
ngjajshem si ti, vet
se di te vlersoj dhe
realizoj ëndrrën.


106 Komente për “Dashuria…”

 • buqja:

  DASHURIJA EJON GJITHMON KISHTE PENGESA JA QE MENE FUND NA UBE FEJESA QE TRI VITE TY TE PRITA PO NE FUND HASMIT IKOPA TE DUA ..M.. shumm.

 • Njee zemer qan…
  Njee zemer qesh…
  Njee ZOT ee din….
  Qkaa Ndodhii mess nesh…<3

 • Dona:

  Me kan then i dashur se ti je fejuar,dhe tash se shpejti po don me u martuar,te uroj fat ne ket dashuri dhe mos thuja se fajtore ishe ti,dhe ne fund i dashur ta le si kujtim vajzen qe ta lindesh tia lesh emrin tim…

 • per florianen zemra jem shpirti jem uen pa ty spo muj me nejt

 • lila:

  Akullorja e ftoft buzet mi
  Ka ngri vetem puthja jote
  Mundt me mi shkri (L):p

 • sara:

  Cka don me te then
  qka don me te shkru
  qka don me teper
  se fjalen te DUA.

  Larg kemi qelluar
  shume shume kilometra
  por shpresoj qe zemrat tona
  sjan as me milometra.

  Te dua te dua
  nese nuk beson
  pyete zemren time
  ajo te tregon.
  (L)(L)(L)

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.