alen

E ulur ne bankat e shkolles po mendoj per ty, si ike o shpirt e me le ne vetmi. Me ike ne kurbet pa me thene nje fjale, pa me dhene nje perqafim te zjarte, pa me thene lamtumire o shpirt, pa me thene se ketu u ndane rruget tona. Eh moj jete, moj jete cfare me bere mua shpirt e zemer mi ke shkaterruar. Qe nga viti 2003 ty s’te harrova, kaluan dite ,muaj, vite dhe ty nuk munda te te harroj.

Dhe me zemer vazhdoj dhe me shume te te dashuroj. Dhe pse zerin s’ta kam degjuar dhe pse jeta na mori ne “thua” une prap s’te kam harruar. Papritmas me erdhi nje lajm mua se t’i shpirt je duke me kerkuar. Dhe pse e humbur ne ket bot, dhe e verbuar tash 8 vjet ne lot, dhe jo me ajo e gjimnazit qe me kishe len e ndryshuar 100%.
Kur zerin ta degjova dhe fytyren ta shikova dhe pse mes nje ekrani te vagel lotet dhe heshtja na pushtuan te dyve, dhe pse ti je larg ne Angli un prap te dua si ne fillim. Cdo lot cdo dhimbje u largua cdo gje u harrua dhe vendosem te fejohemi, dhe une e vendosur mora rrugen e kurbetit me ty per tu bashkuar, larg teje 8 vjet me nuk po mundem te duroj dhe si perfundim jemi bashk me 9.10.2011 .te dua shpirti im landi nga moza


5 Komente për “8 vite pa te pare”

 • aleksandra rekaj:

  poezi shume e bukur, e papare. shpresoj te jesh e lumtur me djalin qe do.

 • valentina:

  e di qe te ka marr malli per djalin te mungon ee …

 • eva:

  shpresoj qe te jetosh i lumtur me te dashurin tend pasi un jam duke qare akoma per te dashurin tim i cili ndodhet ne turqi

 • beli beli:

  edhe pse me ben te vuaj une ne mendje te ruaj edhe pse me ben te qaj une ne mendje te mbaj kujto nje dite te bukur kujto nje nate te qete kujtom edhe mua se te DUA vertete <3

 • fatlum:

  Dikur ti më the se pa ty s.jetoj.. e tani çdo ditë..veten po mallkoj..
  Përse më braktise kurr sme ke kuptuar..
  ndashta zemra ime për ty është coptuar..

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.