alen

Archive for June, 2010

sme besohet qe ndryshove,
vetem per pak dit…
qe te largohesh nga un,
ket prej teje se kam prit…
E shof qe ke vendosur,
qe me mua te mos jesh…
Sa i hap e i mbyll syt,
tjeter smund te gjesh…
Kisha dasht per her te fundit,
kete leter te ta shkruaj
me lot ne sy,dhe ta kuptosh se:
ZEMRA IME SDO TE KET ME VEND PER TY…
Per her te fundit deshate te shkruaj,
njer fjal te mir,por smundem
asgje tjeter vqe fjales:
LAMTUMIR…

Zgjohu shpirt apo je zgjuar shume puthje te kam dhuruar ca te embla ca te ngrohta te dua sa e gjithe bota

Sa her i them vetes pse aj s*me don
saher i them zemres pse se harron
zemra sflet
ai me mori qdo shqis me ndaloi qdo qeliz ne venat e mia ska me gjak
veq pluhri ti
pa te ves e mengjesit ska me vler
lulet qe qelin skan me ere
djelli pa te sme ngro qjellit kaltersin sja shof
as vetn me se njoh
dashuria sqe mjalt per mua veq hidhrim
zemren tende do ta mban ne dry deri nbarim

Në qarshin e vjeter i vetem shëtis
Zemra më griset emrin tënd e pershperis e loti niset

Unë e di se ti
më don dhe vajton
për një dashuri qe
vetem Zzoti e kupëton

i baj pyetje vetes
pse familje kem
qëllu munona mu pajtu
po shum pak me kuptu

varxhet qe unë këndoj
lus Zotin qe ty te mos
lëndojn se keto
plag vetem vdekja
i shëron.

Që nga ajo nat kur
para meje qave me lot
zemra me eshte vrar
e kuptova se nga kjo dashri
veq kujtimet na .

E dashura ime ky
eshte seni me i
vogel qe kam mujt me
ba per ty\
ne zemer do te mbaj
pergjithmon e do ta
perkujtoj dashurin
qe vetem zoti e kupton

BAZUAR NE HISTORI TE VERTET
” MARSHALL ”

Mos vuaj per dikè qè ndoshta ste mendon, mos qaj se ai se meriton ,mos u trishto se koha gjithçka do tè shèroj , ai kurrè ste deshti lere le te shkoj…!

Në Zemrën Time,
Nuk ka më diell,
Gjithqka çë kisha,
U Zhduk si re në qiell.

Paraja,Jeta dhe Shoqëria,
gjithqka ce më më ka mbet
ësht fleta dhe dashuria,
depresioni dhe vetmia.

I shoqeruar nga vetmia,
me një stilograf në dorë
i shpreh dhimbjet e mia
si mreti pa kurore.

Pasuria qe kisha
ishte thjesht nje sprove
dhe jeta qe mendonja esht e lumtur,
u shendrua ne lote.

E gjith ajo shoqeri
qe mendoja esht e duhur
u shendrua ne ere
dhe u zhduk si pluhur.

Mendoja se jam i zoti
kur ja thyja zemren dikujt
nuk mendoja se dikur
do mbizotroj loti
dhe kam per te vujt,

Por hap mas hapi,
u preka në dashuri,
e shijova dhimbjen e saj
mesova per lumturi.

Mesova te vlersoj
dhe gjithqka ne jet
mesova se dashuria
esht pasuria e vertet.

Kuptova se,
paran,jeten dhe shoqerin
vet duhet ta formosh,
por gjithqka esht e kot
nese zdin te dashurosh

Dashuria esht qarku i jetes,
lumturia esht stoli e saj,
nese te mungon dashuria,
jeta esht lotë dhe vaij.

By Don Shakespeare

Sikur të isha ëndërra,
Në syt e tua të vloja,
Si Dielli I bukur,
Në mëngjes, të të zgjoja,
Të ti prekja flokët,
Me buzëeshje plot mall,
Sa do ishim te lumtur,
A e mendon vall?

A e mendon se je passion,
Në syt e mia,
Emocion,
Më I madh se vetmia,
Je Lumturia,
Në zemrën time,
Dashuria,
Që më thell ne mendime.
Je mirësia,
Të z’behtës time,
Gjithësia,
Pa kufizime,
Je gjithçka çë kam,
Je momenti,
Je shprehja ime e fort,
Je komenti,
Je fjala për mirësi,
Je vargu në poezi,
Deri sa stë kam ty pran,
Sit jetoj ne vetmi!
A më thua vall ti ?

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.