alen

Në qarshin e vjeter i vetem shëtis
Zemra më griset emrin tënd e pershperis e loti niset

Unë e di se ti
më don dhe vajton
për një dashuri qe
vetem Zzoti e kupëton

i baj pyetje vetes
pse familje kem
qëllu munona mu pajtu
po shum pak me kuptu

varxhet qe unë këndoj
lus Zotin qe ty te mos
lëndojn se keto
plag vetem vdekja
i shëron.

Që nga ajo nat kur
para meje qave me lot
zemra me eshte vrar
e kuptova se nga kjo dashri
veq kujtimet na .

E dashura ime ky
eshte seni me i
vogel qe kam mujt me
ba per ty\
ne zemer do te mbaj
pergjithmon e do ta
perkujtoj dashurin
qe vetem zoti e kupton

BAZUAR NE HISTORI TE VERTET
” MARSHALL ”


29 Komente për “Loti sdo të pushoj”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.