alen

Sa her i them vetes pse aj s*me don
saher i them zemres pse se harron
zemra sflet
ai me mori qdo shqis me ndaloi qdo qeliz ne venat e mia ska me gjak
veq pluhri ti
pa te ves e mengjesit ska me vler
lulet qe qelin skan me ere
djelli pa te sme ngro qjellit kaltersin sja shof
as vetn me se njoh
dashuria sqe mjalt per mua veq hidhrim
zemren tende do ta mban ne dry deri nbarim


11 Komente për “Poezi…”

 • ni puthje do ta mar ni puthje do ta jap se te dashurroj me gjith zemer per ty jetoj per ty do vdes se te dashuroj pse athu jetoj pa ty pse se xelozija na dav na shkatroj dashurin ton qe epatem per ty po me dalin lotet si thmij pse qaj per ty pse se te dua edhe ende te dua o zot telutem me dim per dashurin time qe ekam pas se tashti ma nuk ekam dashurin time e mur dikush tjeter a thua ado shihimi nje dit do ta fal perse ri dashurin ty se tekam dhan qelsin e zemres tim ti per mua je princesha ime ma ebukur ne bot waldrina per ty i shinova ket fjal se te dua edhe ende te dua lamtumir

 • o pse te dashuroj ty kur ti sme dashuron mua pse pse jam ne vetmi ne kit jet per ty jam ne vetmi se te dua per ty jam i vetmuar se zemren time ty ta dhash te therras ne telfon ti nuk me flet pse nuk me flet pse nuk edi adoh jes gjithmon i vetmuar per ty ne kit jet valdrena o zot pse bre jam ne kit jet ne vetmi pse o zot ado kem edhe une fat si te tjeret o zot dimom per dashurin e shpirtit tim o zot fatin a dergo mua

 • zemer palgosur:

  ME VDEKJEN E TIJ AJO U BE SHUM KEQ…..DHE BENTE GJITHMONE GJERAT QE KISHIN BERE KUR KISHIN QENE BASHKE……..NJE DITE AJO PO ECTE NE BREG TE DETIT……..DHE NUK PO SHIKONTE ME SHENJAT E KEMBEVE TE TE DYVE NE RERE PO VETEM TE SAJAT….NE ATE MOMENT I ERDHI NJE ZE E I THA….ZEMER JANE SHENJAT E KEMBEVE TE MIA PASI UN TE KAM MBAJTUR NE KRAHET E MIA…..

 • blerina:

  LEHT DHE VËSHTIR

  E leht është që të marrësh vend në librin e dikujt
  Por e vështir është që të marrësh vend në zemren e dikujt.

  E leht është ti gjykosh gabimet e të tjerëve
  Por e vështir është që ti njohim gabimet tona.

  E leht është që të flasësh pa menduar
  Por e vështir është që të mbash gjuhen.

  E leht është që të lëndosh dikend që na don ne
  Por e vështir është që ti shërosh ato plag..

  E leht është që ti falësh të tjerët
  Por e veshtir është që të kërkosh falje.

  E leht është për të vendosur rregulla
  Por e veshtir është që ti zbatosh ato.

  E leht është që të ëndërrosh qdo natë
  Por e vështir është që të luftosh për një ëndërr.

  E leht është që të qmosh hënën e plot
  Por e vështir është që të shohësh anën tjetër.

  E leht është që të marrësh thua në gur
  Por e vështir është që të ngrihesh në këmb.

  E leht është që të mendosh që të përmirsohesh
  Por e vështir është që të ndalësh së menduari dhe që ta vendosësh atë në veprim.

  E leht është të knaqesh me jetën qdo dit
  Por e vështir është që të vlersosh që është vërtet e vlefshme.

  E leht është të premtosh diqka
  Por e vështir është që të realizosh atë premtim.

  E leht është të thuash Të Dua
  Por e vështir është që ta dëshmosh atë qdo dit.

  E leht është ti kritikosh të tjerët
  Por e vështir është që të përfshish vetën.

  E leht është që të tregosh fitore
  Por e vështir është që të pranosh sit ë vërtet shkatrimin me dinjitet.

  E leht është për të bër gabime
  Por e vështir është që të mësosh nga ato.

  E leht është për të qar për dashurin e humbur
  Por e vështir është që ta mbrosh që të mos e humbësh.

  E leht është të mendosh keq për të tjerët
  Por e vështir është që të japësh mundesin që të mos dyshojn.

  E leht është të marrësh
  Por e vështir është që të japësh.

  E leht është të lexosh këtë
  Por e vështir është që të kuptosh këtë.

  E leht është të kesh shoqërim me fjalët
  Por e vështir është që ta marrësh me kuptim

 • IRI:

  Edhe pse fjalet nuk jan shkruajt mire, poezi shum prekse dhe me kuptim. complimente…..!!! (per ate qe ka shkrujt poezin kuptohet)

 • sevenler mutlu olsun

 • 14-02-2011, 09:59:35
  ——————————————————————————–
  Ligjet e Dashuris

  1.Puthja në dorë-respekt
  2.Puthja në ball-dashuri e përjetshme
  3.Puthja në buzë-dashuri
  4.Puthja me sy të mbyllur-dashuri e zjarrtë
  5.Nëse vajza i afrohet djalit-ai ka të drejt ta puth
  6.Pickim-dëshiron të thotë diqka
  7.Nëse ta zgjat doren i pari-shpreh dashuri
  8.Kollitja-të dua
  9.Nëse i mbyll syt-të don me gjith zemër
  10.Nëse e vënë gishtin në gojë-dëshiron puthje
  11.Nëse e kafshon buzën -është xheloz
  12.Shikimi në sy-të don
  13.Tymi në fytyr-lyp puthje
  14.Vendosja e dores në ball-nuk të don
  15.Shtrëngimi i dores-nuk të don
  16.Shiqimi i gjatë në sy-të don vetëm ty
  17.Ledhatimi i flokëve-nuk mundet pa ty
  18.Nxjerja e gjuhës -më puth menjëher
  19.Shkelja në këmb-shpreh dashuri
  20.Puthja në faqe-shoqëri
  21.Ngritja e vetullave- a më dashuron
  22.Loja me unazë-të kam ëndëruar
  23.Ti lejosh atij të përcjell-dëshiron të jesh e tij
  24.Trëndafili i kuq-dashuri e zjarrtë
  25.Lulja e bardhë-tradhëti
  26.Lulja e verdhë-xhelozi.
  PERSHENDETJE.

  KUSH JAM UNE:
  ZERIYT.

 • DO TU JA UROJA EDHE D.TH.E HOROSKOPIT.
  ME RESPEKT:
  KUSH JAM UNE:
  VETEM E PERVETEM ZERIYT.
  Dashi :
  Puthjet e dashit jane te shpejta,perplot kenaqsi qe zgjasin pak.

  Demi:
  Puthjet e tua jane te buta dhe mund te zgjasin me ore te tera

  Binjaket:
  Puthjet e binjakeve shpesh here nderpriten me te qeshura te papritura dhe me qeshje spontane

  Gaforrja:
  Puthjet e gaforres jane te buta, te nxehta dhe nuk pushojne kurre

  Luani:
  Luanet puthin egersisht dhe presin duartrokitje

  Virgjeresha:
  Puthjet e virgjereshea jane te rregullta dhe aq te buta, sa partneri heton vetem pas nderprerjes

  Peshorja:
  Jeni aq te ndrydhur sa veshtire dhuroni puthje

  Akrepi:
  I kaperceni puthjet dhe kaloni ne…cfardo qe ju bie ndermend

  Shigjetari:
  Puthjet e tuaja jane spontane, ashtu qe ate qe e puthni gjithmon kerkon edhe me ….

  Bricjapi:
  Puthjet e tua jane momentet ne te cilat keni hasur ne lodhjet dhe stresin e dites

  Ujori:
  Puthjet tuaja jane te lengeta dhe me se shumti deshironi ti mbani syte hapur

  Peshqit:
  Derisa putheni, syte tuaj xixellojne, jone romantike dhe zgjasin shume.

  JU PERSHENDES TE GJITHVE NGA:
  qipsi1@………..

 • DO T’JU TREGOJ EDHE NJE GJE QE DUHET ME DIT.
  PREJ MOSHES 18-20 VJET FEMRAT JAN SI AFRIKA
  PREJ 21-30 SI AFRIKA E ZHVILLIME DHE E HAPUR
  PERJ 31-35 ESHTE SI INDIA SENSUALE
  PREJ 36-40 ESHTE SI FRANCA E SHISHME DHE E BUKUR
  PREJ 41-50 ESHTE SIKUR JUGOSLLAVIJA E CILA KA LAN GJURM NE TE KALUAREN
  PREJ 51-60 ESHTE SI RUSIJA E SHKATERRUAR,PA KUNTRROLL
  PREJ 61-70 ESHTE SI MANGALIA QDO FITORE KA FITU PO KA MBET PA ARDHMERI
  MBAS MOSHES 70 VJET FEMRAT JAN SI AFGANISTANI QDO KUSH E DI KU ESHTE
  POR SE VIZITON ASKUSH.

  Zeriyt:
  ju shkrujta shkurtimisht se ne qdo mosh e ka nje d.th te fort.

 • Te dua të pres deri sat vdes me yllin e nates ty te përshëndes

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.