alen

Në Zemrën Time,
Nuk ka më diell,
Gjithqka çë kisha,
U Zhduk si re në qiell.

Paraja,Jeta dhe Shoqëria,
gjithqka ce më më ka mbet
ësht fleta dhe dashuria,
depresioni dhe vetmia.

I shoqeruar nga vetmia,
me një stilograf në dorë
i shpreh dhimbjet e mia
si mreti pa kurore.

Pasuria qe kisha
ishte thjesht nje sprove
dhe jeta qe mendonja esht e lumtur,
u shendrua ne lote.

E gjith ajo shoqeri
qe mendoja esht e duhur
u shendrua ne ere
dhe u zhduk si pluhur.

Mendoja se jam i zoti
kur ja thyja zemren dikujt
nuk mendoja se dikur
do mbizotroj loti
dhe kam per te vujt,

Por hap mas hapi,
u preka në dashuri,
e shijova dhimbjen e saj
mesova per lumturi.

Mesova te vlersoj
dhe gjithqka ne jet
mesova se dashuria
esht pasuria e vertet.

Kuptova se,
paran,jeten dhe shoqerin
vet duhet ta formosh,
por gjithqka esht e kot
nese zdin te dashurosh

Dashuria esht qarku i jetes,
lumturia esht stoli e saj,
nese te mungon dashuria,
jeta esht lotë dhe vaij.

By Don Shakespeare


14 Komente për “Një Hapë”

 • DReena:

  Saa e mirrr ……Bravoo kush e ka shkrruu :P::D <3 LOvee — :P:P:P:P:P:S

 • DReena:

  😛 😛 😛 😛 😛
  😀 😀 😀 😀 😀

 • dona:

  o zemren ma theve bre sa mir e ke shkru

 • I’a vlen te shkruash per dashurin a po jo??!!!

 • Ndarja po na troket

  Nje gje qe nuk e du nje ge qe po e urrrej po ma then zemeren shpirtin po ma vret.
  Nuk dua qe FINA te shkoj te me le mua keshtu te jetoj.
  Nuk dua fjalen lamtumir tja them
  se zemra ime e vogel shum pom me dhemm
  Sikur do muja kohen nje vende ta leja qe qastet e lumturise me FINEN ti shijoja.
  Se di si ta them kete sen qe shum pom dhem se shoqen si Finen sdo te kem.
  Kete lote ne sy
  mua pome rrjeshin
  se shoqen me te dashur
  1 vit sdo ta kem.
  por dashuria gjdo nenet na bashkon.
  Se di si ta them
  kur nje 1 vit sdo ta shoh kur
  me ty FINE qastet e dashuries i shijova,zemra pome dhem
  ,shpirti paska kop,trupi me paska vdek ,e syt me lote
  qa me erdhi koha te ndahemi kete sen nuk
  e pranoj se ne gjithmon bashke do jemi ne fund deshta tju them se
  keto fjal ja kushtova Fines sjetes tem duuuuuuuuuuuuuu shummmmmmmmmm

 • sanja:

  ALL TE KOFT SHUM EMIR BESOM JA VLEN TE SHKURET SI KJO POEZI PO NDALU LEXOJE ME VEMEDJE QET POEZI NDALU 1 SEKOND MEDON DOT QAJSH SEPSE EDHE MSO MEDASHT LOTI POM PIKON MEBERE TE QAJ POR JAM KRENARE QE KA NJRZ QE DIN THENJEN EDASHURIS ME SINQERITET SANJA

 • pajtohem me donen

 • o flm o don shakespeare po ndjenjat thojn keshtu e jo une nese e kupton boten e brendshme te zemres ma merr mendja see di per qka e kam fjalen

  ciao nga fiona

 • shkodrani unik:

  shumm e bukur bravo ai ce e ka shkru

 • Fiona… Kisha pas deshir te me behesh mike ne fb… nese ke koh me bo add… direkt shtyp emrin tim ne koment dhe do cilet profili im nese je e loguar ne fb.. te pershendes dhe flm te gjitheve nuk kam cen ketu dhe nuk kam pasur koh te dergoj poezi… sonte do dergoj dicka nese kam koh.. dhe ju flm te gjitheve per mirkuptimin.. kete poezi e kam “BIOGRAFI” te vetes.. 🙂 ju pershendes dhe fiona mos haroo nese e lexon kete koment.. dhe vlen per te gjith ce kan deshir te behen mic me mua… ju pershendes te gjitheve

 • arta:

  paska djal qi po dikka me dasht a hahahahahahahahahahahahahah ma more se e domshme per organizem esht dashurie dashuria=loja hahahahahahahahah lun ni muj 2 ose 3 hajde mas shumti 4 edhe ndahesh qyhh

 • Kalon ne rruge duke qeshur
  sikur mes nesh asgje ska ngjare
  sikur ste desha sikur sme deshe ketu e nje vit me pare.
  Ti pse genjen?
  Pse sillesh si i marre?
  Dhe hap fjale se me urren?!
  Une kam qenë e dashura e par’
  veten tende pse e genjen?
  Kur mes shokesh ti qendron
  pse tregohesh i gezuar?
  Dhe kur mua me shikon qesh si lule e harruar…
  Une e di kur ngelesh veten, ti jastekun lag me lot
  edhe thua te verteten
  SHPIRTI IM S’TE HARROJ DOT

 • ej pse spo shkruni ma te shkurta po te gjata ka ni or me lexu bre nanen

 • VAJZA E MAMIT
  PRINCESHA E BABIT
  MOTRA E DIKUJT
  FEMRA E ASKUJT
  AI QE DASHURON ME ZEMER DUHET NJOHUR MIR PERSONIN QE DO SEPSE NE FUND MUND TE DALE ME ZEMER TE THYER E LOT NE SY

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.