Mireseerdhet ne Poezi Dashurie

Pershendetje dhe mireseerdhet ne faqen tone! Nese jeni duke e lexuar kete keni kerkuar per poezi dashurie, ne faqen tone mund te gjeni poezi dashurie te ndryshme ose edhe te na dergoni permes facebookut. Ju falemidnerit.

Tag Archives: Sms Dashurie

Poezi per ty

single-cheeky-love-balloon-p134243f90305sgb-0Hapi syte e mos i mbyll
Une jam diell e ti je yll
Kur ti qesh un behem ze
Mos mendo se do te le
Kur ti qan un behem lot
Ste nderroj me askend ne bot
Ti je gjumi un jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je djalli un jam drita
Ti je jeta qe une e prita
Mos mendo se te harroj
Kur je i vetmi ne bot
Qe te DASHUROJ <3

Shpirti im

love-150x150Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se të ëmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gëzimi im je ti . . .
Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .
Shpirt më bej Trëndafil , se ti per mu je Tulipan . . .
Shpirt mos më bej te Vuaj , se do Vuajsh më shum . ! .
Shpirt mos më thuaj ste Dua , se un të Adhuroj . . .
Shpirt të dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .
Shpirt te dua se kam prëgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz për Dashuri ??