alen

Posts Tagged ‘poezi per ty’

Nata nuk eshte e embel, sepse ti je larg
Sikur te isha afer teje nuk te kisha lene rehat,
Pak ishim puth e pak ishim kafshu
Deri ne mengjes ishim sakatu.

Te desha ty
ti me shkaterrove,
nje dhimbje te re
mua me mesove.

Dhimbja ka mall
lot edhe merzi,
kete do e kujtoj
dhimbje Per dashuri.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Zemra ime me dhimbje,
ty po te kerkon,
shpirti im ty zemer,
dot nuk te harron.

Jeten time pa ty,
nuk mund ta jetoj
se ti je dashuria ime,
deri ne vdekje do te dashuroj.

Do te behem zog,
e ti s”do te me njohesh,
Do te vi ne dasem,
kur ti te martohesh.

Do t”i bie daulles,
per lamtumiren tuaj,
kurse une i mjeri,
vetem dp te vuaj.

Te deshiroj fat ne jet,
nje trup me shendet,
Ne shtepi harmoni,
dhe dashuri pa kufi.

Edhe boten te ma falin,
une praape do te vuaj
kur e di se dora jote
mbane unaze te huaj.

I kujtoj buzet e tua dhe po pyes veten,
A me genjeve ti apo genjeva veten?
Shkove large meje edhe pse te dua,
une nuk isha per ty, e as ti per mua.

Fati na largoi dhe kjo zemer u ca
Kisha dashte njher per here te fundit me te pa,
Edhe kur ai te mos ndodhet ne shtepi
Mere dhe degjoje kete kenge per ne te dy.

Tash ku je? O zemer si te kam?
Apo je mbyllur ne dhome e gjith diten po qan?
A i lexon mesazhet tona se edhe une i lexoj,
A i kujton takimet tona se dhe un i kujtoj,

Kur ti te martohesh atje kam me ardh,
Me t’pa te veshur nuse me fustan te bardh.
Oj princesha ime oj nusja me e bukur,
Vec per hatrin tim mundohu te jesh e lumtur!

Hapi syte e mos i mbyll
Une jam diell e ti je yll
Kur ti qesh un behem ze
Mos mendo se do te le
Kur ti qan un behem lot
Ste nderroj me askend ne bot
Ti je gjumi un jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je djalli un jam drita
Ti je jeta qe une e prita
Mos mendo se te harroj
Kur je i vetmi ne bot
Qe te DASHUROJ <3

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 12 nga 12« Fillim...89101112