alen

Posts Tagged ‘tregime dashurie’

Ecja me hapa trishtues, i vetem buze detit ne mbremje dhe kujtimet si hije me trazonin shpirtin dhe syte, i heshtur ne mendime te kujtoj gjithmone ty, zemren time perendeshen e endrrave te mia, shume kohe kane kaluar dhe pa ty jetoj si nje hije i trishtuar ne vetmi, une ecja dalengadale dhe papritur atje larg te shoh ty qe vrapon e gezuar drejt meje, une syve smund tu besoja zemra ime rrahu fort ajo drejt meje vraponte dhe mendoja se ishte nje enderr, vraponte ajo si nje enderr e embel por fati me vrau me shume se kurre ajo me zhgenjeu, syte e mi u mbyten ne lote. Mbrapa meje ishte dikush tjeter ai vrapoi drejt saj, te dy te lumtur u perqafuan ne krahet e tij ai e shtrengoi puthje pa fund ajo i dhuronte, fuqite e mia u shteruan, syte e mi u verbuan, zemra ime pesoi dhimbje, kembet e mia u prene, rrashe ne gjunje i lenduar ajo ishte si nje enderr, une srenda qe ta kapja ,ishte dikush tjeter qe nga duart ma mori ate enderr, dhe une i pikelluar ne rere si nje hije, dua te vdes te shkoj nga kjo bote te shpetoj se dhimbja ne kete jete me torturon, e smundem ta duroj torturen e ferrit te pameshirshem. Dua te shkoj se kjo bote me vret vazhdimisht pa pushim , dua te shkoj, te pushoj pergjithmone…

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.