alen

Posts Tagged ‘poezi dashurie te reja’

Dashurija te djeg pa zjarr
ajo te vret por nuk sheh varr
ajo te mbyt pa oqean
ajo te vyshk pa vjeshten prane.

Ajo te plak pa qen i burgosur
ajo te tret pa qen i varrosur
ne fillim te jep pak jet, pastaj te mbyt
dhe te shkatrron per jete.

Te them te dua eshte pak,
Te fal zemren time e ke hak
Por me mir te them te verteten
Dua te jesh e imja per gjithe jeten.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.