alen

Pse mu ktheve perseri?
ndenjat te mi trazosh
dhe plaget ne zemer
ende te mi shtosh

pse mu ktheve tash?
kur gati te harrova
edhe numrin tend
nga teli..e largova

pse mu ktheve me thuaj?
a borgjin don me la ?
apo me shum zemren?
po don me ma vra !

Kot tash me je kthyer
se kurr me ste pranoj
nuk ka harruar syri
sa shum per ty lotoj

kot tash me je kthyer
se kthim me mbrapa ska
nuk ka harruar zemra
sa shum e pate vra

vazhdoje tash rrugen
qe e ke filluar
nese ajo ende
ste ka perfunduar…!

mos me lut aspak
se lutje nuk pranoj
por veq lute zotin
ndoshta do te ndihmoj…

nje gje dua ta di
para se te shkosh
pse u ktheve perseri?
kur dite te me lendosh

qka ndodhi me tjetrin?
qe aq shum e deshte
tash i kthehesh zemres
qe e le si lule vjeshte…


4 Komente për “Pse mu ktheve përseri?”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.