alen

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Me dhemb zemra ku te shkoj
s’ka doktor qe ta sheroj
humba shpirtin s’di ku shkoi
s’ka polic qe ta zbuloi
syri qan per nje person
se ka kohe qe se shikon
buza dridhet si e marre
per buzet e tua malli e ka mare
trupi vuan nje fjale s’thote
pa ty i dashur trupi im ka ftohte
shpirti iku s’di ku shkoi
shpirtin e tij ka dal te kerkoj
une ne heshtje rri e qaj
se te dua nuk kam faj
****************************************
Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro
****************************************
Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri
****************************************
Larg Larg meje po jeton
zemra ime te kerkon
qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.
me dor po shkruaj me zemer po vuaj
pse je larg meje, me le te vetmuar.
Sa dit te vetmuar sa nata te qeta
te shkrun shpirti im se te don per jete
****************************************
TE DUA…
MOS I THUAJ ASNJERIUT QE TE THASHE TE DUA
POR THUAJ ZEMRES TE ME DOJE DHE AJO MUA.
TE DUA NE MENGJES TE DUA NE DARKE,
DO TE DOJA TE TE PUTHJA POR…..
TE KAM SHUM LARG…..
****************************************
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥


4 Komente për “Poezi..”

  • alma:

    vuaj per ty se shum me mundon vuaj me shum kur me provokon cmendem nga xhelozia kur dikush te shiqon te dua cmendurish se di sa me kupton…kiss lock

  • Rovi:

    eh dashuria,na boni me dhimbje koke

  • te kerkoj numurin e telefonit ti nuk ma jep ….. por te them se ti je shum e re qe te jetosh me mua megjithate une me gjith zemer te dua

  • jeta ime u shkatroj kur u ndave me ty se haroj kur ate dit qe me tradhtove un nuk dija asgj qe ti me tradhtove kur te pash me tjetren duke u perqafuar me te zemra ime u coptu ne shum pjes te shikova nje her dhe ika shoqet me shikonnin qe qaja ata me pyetshin qfar ke un nuk flisja kur shoqet e pan ata me ne tjeter ekuptuan se qfar kisha une atij i thash me tradhtove se kam pritur kur prej teje kete gj me syt ne lot aj me tha une isha ifejuar qe kur u dashurova mm ty me fal por un neser martohem dhe te harova ty dhe un kesaj ithash mirupafhim dashuri

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.