alen

Në këtë postim ju sjellim një koleksion poezishë të përshtatura për MSN(Messenger).

1.PrAnOjE ReAlItEtIn,çMoJe sInQeRiTeTiN,DuAjE AtË Që e dAsHuRoN PoR TrAdHëTiNë kUrR MoS E MeNdO.

1.ρяαησנє яєαℓιтєтιη,çмσנє ѕιηqєяιтєтιη,∂υαנє αтë që є ∂αѕнυяση ρσя тяα∂нëтιηë кυяя мσѕ є мєη∂σ.

2.PeR NeTeT E ErRëTa tI Je dRiT,PeR JeTeN TiMe tI Je sHpIrT,PeR ZeMrEn tImE Ti jE GjAk, Pa tY SmUnD Te jEtOj aSpAk

2.ρєя ηєтєт є єяяëтα тι נє ∂яιт,ρєя נєтєη тιмє тι נє ѕнριят,ρєя zємяєη тιмє тι נє gנαк, ρα ту ѕмυη∂ тє נєтσנ αѕραк

3.Jeta është ëndërr”REALIZOJE” Jeta është enigm”ZBULOJE” Jeta është roman”LEXOJE” E till është Jeta JETOJEEEE!

3.ρєя ηєтєт є єяяëтα тι נє ∂яιт,ρєя נєтєη тιмє тι נє ѕнριят,ρєя zємяєη тιмє тι נє gנαк, ρα ту ѕмυη∂ тє נєтσנ αѕραк

4.S’po Di Me Ja Nis, S’po Di Me Ja Fillu, S’po Di Qysh Me U Shpreh, Se Sa Shum Të Du…

4.ѕ’ρσ ∂ι мє נα ηιѕ, ѕ’ρσ ∂ι мє נα ƒιℓℓυ, ѕ’ρσ ∂ι qуѕн мє υ ѕнρяєн, ѕє ѕα ѕнυм тë ∂υ…..

5.AtË Që ZOTI StA JeP NgA NjErËzIt mOs e kËrKo kUrRë..

5.αтë që zσтι ѕтα נєρ ηgα ηנєяëzιт мσѕ є кëякσ кυяяë..

6.DiKuR Do tA DuA DiKë pOr aSnJëHeR Si dIkË DiKuR..

6.∂ιкυя ∂σ тα ∂υα ∂ιкë ρσя αѕηנëнєя ѕι ∂ιкë ∂ιкυя..

7.Un jAm lOt qE NgA SyTe e tU JaM NdArE….!

7.υη נαм ℓσт qє ηgα ѕутє є тυ נαм η∂αяє….!

8.NjE DaShUrI EsHtE, pOr kOpJe tE SaJ Ka mE MiJeRa !

8.ηנє ∂αѕнυяι єѕнтє, ρσя кσρנє тє ѕαנ кα мє мιנєяα !

9.DaShUrIa aSnJeHeR NuK LiNd nE ShPiRtIn e pRiShUr..!

9.∂αѕнυяια αѕηנєнєя ηυк ℓιη∂ ηє ѕнριятιη є ρяιѕнυя..!

10.Te dUa sEpSe mE DhE DaShUrInE, e dUa dAsHuRiNe sEpSe mA DhE Ti..!

10.тє ∂υα ѕєρѕє мє ∂нє ∂αѕнυяιηє, є ∂υα ∂αѕнυяιηє ѕєρѕє мα ∂нє тι !

11.EdHe nE KaSoLlEn mE Te vOgEl kA VeNd pEr dY Te dAsHuRuAr !

11.є∂нє ηє кαѕσℓℓєη мє тє νσgєℓ кα νєη∂ ρєя ∂у тє ∂αѕнυяυαя !

12.ShUmIcEs sE NjErEzVe u dUhEt mE ShUmE DaShUrI SeSa e mErItOjNe !

12.ѕнυмι¢єѕ ѕє ηנєяєzνє υ ∂υнєт мє ѕнυмє ∂αѕнυяι ѕєѕα є мєяιтσנηє!

13.DaShUrO Te tJeReT NeSe dO Te tE DaShUrOjNe !

13.∂αѕнυяσ тє тנєяєт ηєѕє ∂σ тє тє ∂αѕнυяσנηє !

14.DaShUrIa eShTe tEr jEtA E GrUaS, kUrSe nJe ePiSoD Ne jEtEn e mAsHkUlLiT!

14.∂αѕнυяια єѕнтє тєя נєтα є gяυαѕ, кυяѕє ηנє єριѕσ∂ ηє נєтєη є мαѕнкυℓℓιт!

15.Ai u mArTuA Me tE SePsE E DaShUrOi , aJo u e dAsHuRoI AtE SePsE U MaRtUa !

15.αι υ мαятυα мє тє ѕєρѕє є ∂αѕнυяσι , αנσ υ є ∂αѕнυяσι αтє ѕєρѕє υ мαятυα !

16.Te nDaHeSh vEtEm sEpSe nUk e dO Me eShTe bUdAlLaLeK, nJeJt sIkUr tE MaRtOhEsH Me dIkE VeTeM SePsE E Do !

16.тє η∂αнєѕн νєтєм ѕєρѕє ηυк є ∂σ мє єѕнтє вυ∂αℓℓαℓєк, ηנєנт ѕιкυя тє мαятσнєѕн мє ∂ιкє νєтєм ѕєρѕє є ∂σ !

17.NeQoFtEsE MiQeSiA NuK PeRmBaN DaShUrI, dAsHuRiA PeRmBaN MiQeSi

17.ηєqσƒтєѕє мιqєѕια ηυк ρєямвαη ∂αѕнυяι, ∂αѕнυяια ρєямвαη мιqєѕι

18.Ne fIlLiM Te dAsHuRiSe tE DaShUrUaRiT FlAsIn pEr tE ArDhMeN, e kUr aJo eShTe nGa fUnDi fLaSiN PeR Te kAlUaReN !

18.ηє ƒιℓℓιм тє ∂αѕнυяιѕє тє ∂αѕнυяυαяιт ƒℓαѕιη ρєя тє αя∂нмєη, є кυя αנσ єѕнтє ηgα ƒυη∂ι ƒℓαѕιη ρєя тє кαℓυαяєη !

19.JeTo qE Te dAsHuRoSh, DaShUrO Qe tE JeToSh!

19.נєтσ qє тє ∂αѕнυяσѕн, ∂αѕнυяσ qє тє נєтσѕн!

20.NjErIu eShTe i hUmBuR NeSe nUk e gJeN VeTeN Ne dAsHuRi!

20.ηנєяιυ єѕнтє ι нυмвυя ηєѕє ηυк є gנєη νєтєη ηє ∂αѕнυяι!


343 Komente për “Poezi Për MSN!”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.