alen

Nese sme do me
eja dhe ma thuaj
nje shpirt qe ka vuajtur
prape do te vuaje
Do lendosh nje zemer
qe brenda te mban
do vrasesh nje shpirt
qe per ty qan
Do humbesh nje dashuri
qe te deshi pafund
do fusesh ne dhe nje njeri
qe jeten ta kushtoi ne maksimum.


225 Komente për “Poezi dashurie”

 • te them te dua esht pak ta flijeten time eke hak po ma mir te them te vertetn se dua te jesh loqka ime per te jetennn

 • te te them te dua esht pak te fali jeten time eke hak po ma mir te them te verteten dua te jesh loqka jem per ter jetenn

 • DASHNORI:

  NE NJë NATë TE ERRET ZEMRA PO LOTON PYTE ZEMREN TIME PER Kë PO LOTON ZEMRA U PERGJIGJ I THA NUK E DI PYTE ZEMREN TJETER AJO MUNTA DI

 • Të dua, për ty vuaj!
  Të dua, për ty shkruaj!
  Të dua, për ty ëndëroj!
  Deri në vdekje ty s’të harroj!

 • Da1:

  Përse kjo dashuri
  Kështu mbaroj
  Nuk kam mundësi
  Të të përqafoj

 • Da1:

  Unë te Deshta
  Ti më deshte
  Hecnim rruges
  Te dy bashk
  Pastaj të dhurova
  Lule n’dersa ti
  Ne Fund ma ngule:P:P

 • Syt um mbushen me lot saher kujtoj kohen e vjeter
  edhe nese ket bot sot e la kejt t’mirat i qes n’leter
  dikur kur t’kqyrsha n’syy e vrejsha buzqeshjen tane
  shum um mungon shpirt ende e ndjej aromen tane ju pershendet baestro

 • te dua i dashur besnik deri sa te vdese zeemer ti je jeta ime shpirti ime bay xilja

 • ishalla po pshtoni prej dashuris se kuku ne hall te madh keni ro mor ishalla ju ndihmon zoti 😛

 • Larg eshte dielli qe po ben drit
  Larg te kam por te dua so syte
  Largesin tende dot se perballoj
  Te dua me gjith zemer dhe cdo moment te mendoj…♥♥

 • Cipi ripi ajukrem ta puthsha buzen Arbeniti jem

 • edhe sikur te me varnin
  me floket e tua te me benin litarin
  edhe sikur shpirtin te ma sosnin
  mbi trrupin tend te me varrosin

 • IBNIA:

  Sikur Te isha lot e te rrjedh neper faqet tua te vi deri tek buzet tua dhe te them TE DUA

 • arita:

  Nje lule ta dergoj nje leter dua ta shkruj nje zemer e lenduar dhe une sa po vuaj po une prap Te DUA

 • arita:

  Te dua si nje fmi Te dua vetem ty te kam zemer te kam shpirt te kam lot kurr me derdhet ne sy te dua vetem ty

 • te dua te dua deri sate vdes sa me do ti mua porgjigjjen poe pres

 • a e kuptove se por ty dhe vdekja nuk me dali e dhash jeten por ket dashnuri ket jet ty nuk ta vali

 • nese un vdes jeto ti pa shpres se me kurr goja ime sete thot mirmegjes

 • Po Bortet Me Za Te Lart
  Veq Une Met Ni
  pO Kadal Bre LAMI jem se veq pormas nuk trri

 • lola:

  cfare ke zemer si nuk pushon.se lotin nuk ta shof dot .une koken mbrapa nuk e kthej.se jane shum e jane 3 .edhe per 1 nuk lehen 3 kete ta dishe mire edhe une nuk du qe ti per mu te vujshe shum .

 • lola:

  une te mora ne rini .dhe nuk e dita se deri ketu mrie .po ja qe jeta nuk paska bes ,edhe ju baje thirje kesaj rrinije se pa mendue mir jete mos me krijue .e mos me mare femije ne cafe ,duhet me e studjue mir se me kan jeten po e ban .edhe ma vone mos me u bah pishman.

 • oo labi valla mkalle shokii edhe muuu me qato vargjet lart :S:S:S:S:S:S

 • hape zemren te hy mbrenda mbylle shpejjt se u qmenda dora shkrun zemra ndikon ktheje letren nese me don

 • Bimi:

  O yll bote __ o leng karrote__ femer me shije__AMITA QERSHIE__!!!! Interneti c’interneti….. Te rinjte sec igjeti….jane ber krejt si te hutuar…..njeri single…..tjetri ifejuar …. mbeten CUNAT pamartuar!!!…….s’kane cte bejne rrijne emenojne……..per lidhje te reja ne fcb kerkojne…me mire rrine gjithediten pa buk…se sa nje ore pa facebook….

 • Bimi:

  kishin qen nje qift duke hec me makin burri duke gra makinen dhe bejn aksident, gruja fluturim per dritare te par dhe ne tok burri brenda dhe kur vjen ambulanca shikojn gruan ne fillim asnje gje shum mir shkojn tek burri dhe shofin burrin tu bertit nuk ndalo bertimat dhe i thon qar ke ti mer nuk po bertet ajo qe ka fluturu per dritare te par oo thot burri shikoni se me ka mar k…n ne goj me vete ppa ;-D

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.