alen

Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy


20 Komente për “Do të vdes për ty…”

 • Adonis:

  Shum PiEzi emirr Bravooo …….

 • efi:

  eshte shume e bkur

 • meri:

  Shum e bukur kjo Poezi ka lidhje me jeten tone a?

 • shum poezi e dhibshme te uroj fat ne jet

 • shum poezi te bukura veq vazhdoni me ksi poezi

 • shum pom me pelqen a nicee

 • elsa:

  Enderroj te gjej nje njeri qe e kupton fjalen dashuri
  ta shoh ate dashuri ne syte e mi.
  Enderroj te perfundojne ditet qe me vetmuan
  ta takoj nje njeri qe me zemer nuk luan.
  Te zgjohem me nje gezim ne mengjes
  te di se me ate dashuri dua te vdes.
  Enderroj dhe nje njeri qe me don dhe me gabime
  enderroj nje engjell per tia falur zemren time.
  Enderroj te me shtrengonte fort ne gjirin e tij
  por ku eshte ai engjell ne kete dite te zi?
  Ai engjell qe dua tia lexoj deshirat ne buzet e mia
  vec kete engjell dua te tjera skam deshira.
  Ndoshta ai do me gjeje se zemren e kam hapur per te
  po shpresoj, se ne endrra pernate e kerkoj me ze.
  Te pres engjelli im deri ne fund te jetes te pres
  se kam deshire te jem prane teje derisa te vdes.

 • jam pa dashni si gjepi kur sjam me ty digjem si cigare eja te lutem mos me le ne vetmi se zemera nuk do tjeter po vetem ty…

  nese ndahem nga ti do te qaj dit e nat do te na mallkoj zoti qe na la pa fat edhe boten te ma jap une prap do te vuaj kur e di se dora jote mban unaz te huaj une ende do te dua edhe ti pse je i huaj ne zemer te kam dasht dhe prap do te dua… kiss

 • vec vazhdoni kshtu se ndoshta kan me ndryshu shumica e populit Shqiptar se po trathtoj dhe buken qe e haj e ujin qe epin e mos foli per dashuri se nuk vjen ne rend

 • e dua nje kosovare e dua me emer te dua vetem ti ma shpirt e me zemer

 • lepurushi:

  Ti vdes per mua,
  Une vdes per ty,
  E kujt i plasi b…se vdiqem ne te dy?

 • Nuk di poezi te shenoj se poete nuk jam,krejt ne ket jet qka dij,esht te dua vetem ty,mu kall zemra e shpirti po me dhemb,nga ky gyrbet i shkret flaka po me del,jetoj me shpres qe do te kem nje te ardhme me ty,premtimet e tua nga mendja nuk me largohen dhe nese nuk do te jemi bashk per dashurin ton un do te flijohem…

 • Valla poezi shum te bukura brravooo veq vazhdoni tung klm

 • anna:

  Nese Un Vdes a Do Te Vish Nje Lule Ado Te Ma Bish,Keto Kujtime Memi Pru Per Mbi Varr Memi Lexu Edhe un Mbrenda Me Ty Me Vajtu ,Sepse U Deshtem Shum Por Mu Me Zorr Deshten Mem Feju.Ti Vazhdoje Jeten Gjeje Dike Tjeter Por Mos E Harro Vajzen Qe Pr Ty E Dha Jeten.Te Duaaa Mb Te Gjitha Locka Jemm!!!

 • haha oj zonjush oj dadush e di qem dush po spot duuuu ni nrrs asht ktuh

 • bana:

  valla poezia te mira shummmm

 • bana:

  kaloj pran ruges sod te vjeter,
  por sishim bashk isha e vetem,
  afer nuk te kam e zemra me qan,
  ne andren time ti prap ke mbetur,
  gjdo qast me duket sa nje shekul,
  kaluam shum gjat u ndam per nje nat,
  a e din se une pa ty nje minut spo muj me shty,
  as gje skisha dasht veq tek ti me u kthy, o me u kthy,
  a e din sa keq jam vra,
  njeminut spo muj pat pa,
  e veshtir osht jeta pre se jemi nda, jemi nda,
  si kur ta dija se ku je sonte,
  e te me prek te dora jeote, veq kjo gje ne jet merak me ka mbet,

  oooo zot i madh ndimo te jem bashk me ata qe e du aune me zemer per gjithmon

 • tima:

  shume e mire bashe si dashuria jem e humbur

 • TeTi84:

  shum nic shum fort

  Kendon Prishtina Kendon Tirana te do Zemra ime ma shum si Nena

  Po te isha Kryetar do te thoja pa ma hi qe Klines ti vehet emri Dashuri

  Xharper do te behem trupin ta rrethoj nese me tradheton Ty do te helmoj

  Nen hije te Molles Nen hije te Pemes ta dhuroj nje Puthje nga thellsija e Zemres

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.