alen

Jasht jam femer,
Mbrenda jam dreq,
mos prek me dor se djegesh keq
ne fillim kur me shikove,
qmendsha per ty
e tash kur me shikon,
me vjen merzi.
Nese fati nuk te pelqen, me e nda, por mos thuaj ma von kuku…qka kam ba?
****************************************
Ti je fat;
Ti je gezim;
Ti je flak, e shpirtit tim♥
****************************************
Pse me lendove?
Kur me the se me dashurove
Por un prap te dua,
dhe pse ti u talle me mua.
****************************************
Nje djal te bukur, e kam pas.
me gjith zemer e kam dasht.
Aj me iku, me la ne vetmi,
a ksaj i thone dashuri??
Ah shum here e kam kshillu, as kende me e lendu.
Gjithmon ngat vetes e afroj, me gjith zemer e dashuroj
****************************************
U befsh yll, qe shendrit
U befsh jet pa fund.
U befsh gjithqka qe une dua
U befsh ver ma vjesht
U befsh bur pa grue
u befsh jeta ime, edhe pse s’do jesh me mua!
****************************************
Bota le te flas,
une prap te dua.
Babi le te bertas,
ti je per mua.
mami le te lutet se degjon njeri
une askend se pyes,
se ti je shpirti im♥


2 Komente për “Poezi…”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.