alen

Te pash ishe aty
sa mall kisha ne zemer
aq a syte u mbushen melot
e zemra filloi te rah fort
te dua sa dehir kam te ta them
por ete fjal e kam te ndaluar
sme takon te ta shpreh
por prap me zemer e them
edhe pse ti sme degjon
te dua dhe d te te dua perjet
keto jane fjalet e zemres sime
ajo mi thote mua
sa here qe te shoh
fort gdet ne kraharor
qe me y te te perqafoj
e ne ajer buzet e tua ti shijoj.


Një koment për “Poezi..”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.