alen

(B)esom se te dua a
(E)din (S)e q’do gje
ne kete bot je per mu(A)
as nje sekond nuk mund
te rri per ty pa mendua(R)


9 Komente për “Per ty…”

 • te due te kam dasht po ti veq genje ma theve ket zemer po veq nje edie se ke gabue se tjtri nuk te don zana

 • deri sod se kam dit se qka ish dashnija po ta dridhke zemren fort pot hupka vedija zana haliti nga vushtrria

 • sesht zor me than se e kam dasht ni tradhtar por esht zor me than se e du ala

 • rina:

  ti pom urren e spom don une te dua ti spom beson shpesh ne rrs po me qon

 • te dua te dua deri sa te vdes ama don ti mua pergjigjjen po e pres

 • amendove shpirti jem se kjo bot rrin veq ni ven e per ty gjdo her do vuj gjith s,shkon kungulli per mbi uj si e more vesh qe te dua shpejt ja nise kry me qu e kanunet shpesh mi ndrrojshe boll e lypshe po se gjajshe shpirt e tru mi pate kall skish ty hakesh kush met dal thojsha nasht po e duroj shum e du e skam qa baj dita dites veq ma zi kadal shpirt se ka kufi nuk jam top qe rrih ne fush me shitue ti kur dush qysh ka than nja i moqem un eti kismet po shkoqem un te dua ty eti duje vete e mas shpine edhe tjetren shkilja zemer qa po pret ki ku shkon thojshe jam mbret shko e gjeje nej princesh ska ma shpirtin ma ke tesh shum po kaj me lot perpjet e pom dhimesh o i shkret as spo flej e as nu k po ha kadal shoirt se ka hala kur per ty merzitna shum shiqoj filma te vizatum e per ty kur spo muj ma lshoj muziken tallava pom pelqen kanga vdis ma shkilja shpirt po ik tu nga

 • dikush po thet s eum ka pas femen veq pom doket i kam mbte pik ne zemer

 • dikush po thet s eum ka pas femen veq pom doket se i kam mbte pik ne zemer

 • emine:

  jeta ishte e embel kur ti hyre ne te hyre si nje foshnje e pa menduar se do lindesh. Me solle gezim thoshe se un jom jeta jote dhe se jeten e ke te paster edhe e ke pas. Me von kuptova se ajo jeta e paster e pa fenmna kishte qen veq genjeshter kishe pas nje vajz qe e kishe desh kjo gje me lendoi dhe e mbyta ket foshnje ( afrimin dashurin )por prap po insiston me te ngjall po vall a ngjallet i vdekuri ?….

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.