alen

Je e vetmja lule ne pranver
je i vetmi person qe te une ke vler
je i vetmi yll qe naten ndriqon
je ai qe ZEMRA ime sinqerisht e don.


3 Komente për “Zemra ime…”

 • Kur malli të ketë marrë
  edhe unë mos të jem aty,
  mbylli sytë edhe më thirr
  se unë do të vi aty.
  Kur buzët të janë tharë,
  edhe puthja të mungon
  hape dritarën e lutju hanës,
  se puthjen time ajo ta dërgon.
  Kur ti ndjehesh në vetëmi
  edhe zemratë qan,
  zhytu ne kujtime dhe
  mua do të më kesh pranë.
  kur ti të me duash
  dhe pranë të mos më… keshë,
  hap dritarën dhe fluturo
  se tek unë do të jeshë.

 • tina:

  oo zot sa e mir kjo poezi bree e kam pa shumm me ka pelqyer shum msn-msn deri kur keshtu kur ti bajsh letrat do te vish me mu heeh

 • mjellma:

  shum shum e mir veq vazhdoni shum tmir jeni

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.