alen

Po zemra ime mund te veshtrosh,
ndoshta ashtu do te kuptosh se nga cila paste jam i gatuar,
a ke pare nje enderr te permendet,
e deshperuar ?…
Duke kerkuar,
ne qiejt blu nje re te bardhe,
ta shohesh kur ulet ne toke,
si petale nder fllade,
nder fllade malli nga shpirt i perveluar,
kengen e vetmise duke kenduar …


… Te kerkoj …
ne kete enderr te kerkoj,
ne ererat e kohes rezistoj,
ne buzet e mia nje melodi,
nje fershellim e embel, dhe pse plot trishtim,
per nje enderr qe dhe brenda endrres kaq shume me mungon,
ne peshen e mallit, nder brenga renkon,
duke u perpjekur te te thote se sa shume te dua,
se c’fare vertet ndodh nder mua …

…Te enderroj,
dhe brenda endrres sime te enderroj,
je fryme qe brenda frymes sime kerkoj,
per tu ndier i plote,
nga duart e tua kur me mban perqafuar,
fryma ime kur loz me buzet e tua,
dua te shkrihem te humbas nder ty,
si nje enderr e bukur vec per te tuat sy !!!…

Po shpirti im mundesh te veshtrosh,
dhe ndoshta do te kuptosh se nga cila paste jam gatuar …


5 Komente për “Mund te veshtrosh”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.