alen

Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate

Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une ty TE DUA.

 


53 Komente për “Mos me tradhto”

  • valmir:

    nuk di qka te iu them tjeter per veq se iu lumte atyre qe i postojne jeni te mrekullueshem

  • Nuk di nga ta nis, te flas.. po me dridhen duart, fryma po me meret dhe lot po me dalin nga syte!! Sot, rastesisht gjeta ca mesazhe, qe kisha harruar ti fshija… ishin mesazhet e komunikimit tone ne fillim!!! Per nje moment, u bera gati ti fshija dhe …ato, pa I lexuar! Por me pengoi malli dhe mungesa jote qe kishte pushtuar qenien time kohet e fundit… Zot, si s’po me dilte ky shpirt nga vendi… Sa I pa fajshem ishte Ai komunikim, sa te thjeshta dhe shoqerore fjalet. Here qeshja me ze te larte, here here me pushtonte nje urangan dhimbje, aq me kishte mare malli per ato kohera, te cilat si pa kuptuar me kishin mberthyer ne krahet e tyre… Per momentin harrova qe ne nuk flisnim, me dukej si heren e pare kur shkembyem ato batutat gazmore, te cilat vazhduan per kohe me rradhe. Ishin ca detaje qe nuk I kisha vene re atehere, fjale te goditura dhe shume te bukura. Ato shkonja qe u lagen nga lotet e mia, sikur me shikonin me meshire e mallkonin veten qe me dolen para syve. E ndjeva zemres ti thyheshin dhe ato pjese qe I kishin mbetur. Ishte shume e dhimbshme te degjoje nje gje te tille, shume torturuese!! ZOT, pa kuptuar u ndergjegjesova qe Akoma te doja… Ndjeja shume, me shume sec mendoja… Per nje moment kapa telefonin, formova numrin tend, doja te te flisja, te te degjoja qofte dhe zerin kur… ne nje moment, mu kujtua… Ti I perkisje tjeter realiteti, duhet te jetoja dhe Une timin. Ishte nje ndjenje qe as vet se kuptoja, vec rritej… s’me linte as te qaja, as te qeshja… vec kisha fiksuar syte ne nje vend dhe nuk flisja… E cuditshme, aq shume u zhgenjeva, por inat ste mbaja… Aq shume vuajta, por dot nuk te urreja… : Çfar mund te jetë jeta.. kur në të përjetova vetem te hidhuren… Sikur te mundja ti mbyllja sytë.. e të mos i hapja më kurr… Nuk mund të jetoj pa e ndier aromen tende… Çdo minut kalon e unë ende jam këtu pa lëvizur …Më ndjek zëri ytë kudo… dhe më shton shpresën për te vazhduar jetën… I humbur ne shikimin tënd edhe ne mendimet e mia… Nëse ende jetoj ne kujtimet e tua do të me lëndosh edhe pse nuk do tia dish… Një ditë pa menduar do ta ndjesh dashurinë qe ndjeva unë per ty… Nje ditë do të të mungoj dhe do ta ndjesh butësin time mbrenda… Një ditë do ta kuptosh se sa te desha dhe te dua… Një të neserme ne shpirtin tënd do te shfaqem unë dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk është faji yt e as imi qe tani po përjetojm momente të vështira… Kjo është jeta … Gabimet falen … – Ndjehem sikur po e ndjek qetësinë tënde … Dhe për sa më shum që po mundohem ta gjej menyrën që të jap dashurinë time… Asgje… Jetoj ne vetmin tënde nëse dikush te lëndon… Sa me dhemb ta di se merr fryme por sje e lumtur… Për mua je engjell qe çdo natë më ruan , që ne ëndërrat e mia shton qetësinë… Dhe duke menduar për ty dhe per dashurine qe sta shpreha kurre… – E mallkoj ditën kur rrethanat tona na ndan … e mallkoj shoqerine qe patem…– E mallkoj çdo minut që ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim… – E mallkoj jetën qe me beri te vuaj – E mallkoj kohen qe jam i vetmuar.. Sa do te doja qe së paku vetëm edhe një herë të të kem afër qe të mund të të ndjej e të të shtregoj fort… Kudo që je mos harro që zemra ime sdo te te harroje kurre… Nuk mund të të them dot lamtumir … nëse ne jetë ishe e vetmja qe e dashurova… Nuk mund te flas e te bëjë sikur jam i lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime… Për cfar te jetoj nese lufta ime është kotë… Për cfarë jam në këtë botë nëse kjo nuk rrotullohet… Jam i vetem ktu dhe lutem për plagët qe të shkojne , Zemra ime ka Hakmarrje që më bën te vështir zgjimin ne mengjes… – Sdua te dorëzohem , dua të të kem afër të kaloj jetën me ty përgjithmonë.. Por te Të dua nuk është zgjidhje … sepse nëse nuk te kam ateher ajo është e kote.. – Por çfardo që te ndodh me mua …të lutem KURRE MOS ME HARRO qe Dikur, Diku, Dikush te deshi per ate qe ishe dhe te deshi me gjithe qenien e saj…..

  • andeta:

    poezi shum e bukur

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.