alen

Ne dasmen tende un do te vi
mos ma mbush ti goten me raki
se do ta mbush un me lotet e mi.


32 Komente për “Në dasmën tënde…”

 • flokt i kam me gell pantollat dizeel patikat adidas kret qikat po me ndjekin per mas

 • eshte nj eshum e mire
  sepse me ben te qesh

 • gona:

  gagggagagagaga gaggagaga aaagagagag

 • albana:

  shummmmm e mir koka poezia edhe pse spo te njoh kompliment

 • florian:

  shum e mir bre poezia brah te koft

 • me bere te besoj qe vertet

  me don e kur se besova

  qe kshtu zemer me

  tradhton

 • zana:

  kjo ishte nje poezi shume e mire vertet shume e mire

 • kjo poezi esht shum e mir sodomos kur flet per dash

 • arta:

  shume e mir poeziaa a komente

 • arbnora:

  poezia shum e fort a veq vazhdo komplimentet e mia

 • duaj 1 po jo 100 e qata duje me krejte zemer

 • shum te mira teper vazhdoni shkruani per dashuri se ky mall per at qe oshten i dashuruar nuk shuhet kurr ?

 • po ndoshta ndoshta nuk te fton ne darsem ajo kudoshe qka don me ba nuk shkohet ne darsem pa thirr ehhe

 • argjentina:

  lamtumir lotet qe me rrjedhin andaj te kaluaren qe tani me kujtohet me forc te fundit ja tani te therras ne telefon te them lamtumir edhe ti mua me thuaj or kaluarse te jet dashuria ime meqe e perkedhele tjetren te dergoj urime i lumtur te jesh dhe ket bot ta kujtosh rinin time dhe keto dy pika lot i harrove qe te deshta fort.

 • qendresa:

  hey te lumt qe ki shkru shum mir bravo une jam qendresa dhe ju pershendes nga thellsia e zemre ai qe eshet i provuar me dashuri le te vuaj hahaha

 • masi po thojn tan poezit e mira po duhet me than edhe un
  jo jo pak hajgare se tmira shum…no coment

 • dashuria eshte nje fush me bar që kullosin ca gomar
  <3

 • Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
  dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
  Me beso se vetem shi do te binte.

  Prit prit, mos bjer ne gjum,
  Se dua te them te dua shum,
  Naten e mir e gjum te embel,
  Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

  Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
  A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
  Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
  tende ruaje nje vend per mua. TE DUA

 • Deri kur ne vuajtje
  Deri kur ne vetmi
  Deri kur kjo zemra ime
  Do te vuaj per ty
  KUr mbi varrin tim
  Fillon punimi
  Kur mbi koken time
  Fillon vajtimi
  Kur mbi varrin tim
  Vendoset kurora
  Ateher dije e dashur
  Se perjet te harrova????

 • O zot me ndihmo
  Nga mendja ma largo
  Mos valle gabova
  që si e marre e dashurova
  Mi largo te gjitha kujtimet
  Puthjet dhe ledhatimet
  Mos e lejo t’me bej me te vuaj
  Mos e lejo që me mua me te luaj
  Ma thaj lotin që mbi sy me pikon
  Sheroma shpirtin që cdo dite me shume e me shume renkon
  Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
  Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
  Por me mirë te jetoj një jetë ne vetmi
  Se sa ta shkatrroj jeten time për një dashuri
  As emrin nuk dua me t’ja degjoj
  vetëm dua që pergjithmone ta harroj
  Ma shuaj mallin që kam për te
  Nuk dua fytyren t’ja shoh me
  O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
  Beme që ta ndjej lumturine perseri
  Ose me mirë merrma dhe jeten time
  Kur ai s’do te jetë pjese e jetës sime
  Jeten s’kam ce dua me
  Kur s’mund ta jetoj me me te
  Dhe një mesazh i fundit për te nga mua
  Te desha shume dhe ende te dua?????av

 • Per ty jetoj
  Per ty mendoj
  Ty te dashuroj
  Ne enderr te shikoj
  Dhe te them se pa ty nuk jetoj

  Je dashuria ime e vertet
  Dashuria qe ndodh nje her ne jete
  Dua qe te jemi bashk perjet

  Ty s`te kam harruar
  Je endrra qe gjithmon kam shikua
  Un me ty jam dashuruar
  Qe ne castin e par qe jemi takuar????????i

 • Kte nate ty oi te mendoj
  Castet qe kaluam bashk po kujtoj
  Cdo moment lumturimi
  I mbuloi trishtimi
  Momente trishtimi kam ne zemer
  Te urrej qe ne zemren tende ke shkruar nje tjeter emer
  Neser prap do te dashuroj
  Caste gezimi perseri dua te perjetoj
  Nese Sonte vdes
  Ne parajs do te pres
  Nje dit do bashkohemi perseri
  Dhe do ta mbushim jeten plot lumturi
  Do te doja qe ne keto caste te ishe me mua
  Te te thoja se sa shum te dua??????p

 • Dua te jem cigare
  Si nikotin te kaloj ne buzet e tua
  Te hyj ne gjakun tend
  Atje te te them se sa te dua
  Dua te jem heroin
  Te rrij ne venat e tua
  Keshtu do jemi gjithmone bashk se un do jem drog
  Dhe ti s`do rrish dot pa mua???….

 • Ti u largove
  E di qe me dashurove
  Perse ti shkove
  Kurr as vet ti ket nuk e mendove
  Shum gjera premtove
  Por agje nuk realizove
  Me endrra jetove
  Realitetin kurr se pranove
  “””””DASHURIN””””

 • U lodha duke pare
  Dike qe s`me shikon
  U lodha duke dashur
  Dike qe s`me do
  U lodha nga dashuria
  Ku gjithmone gabova
  U lodha nga jeta
  Qe deri sot jetova
  Nese vargjet e mia po lexon
  Nese je dhe ti dikush qe dashuron
  Mendohu mir per hapat e tua
  Dhe ki kujdes kur thua te dua????B

 • Nje shikim i par te dy na rrembeu
  Nje dashuri e brishte papritur na genjeu
  Me beri te besoj ne dashuri
  Me beri te perjetoj nje lumturi
  Po ty nuk te pranova
  Te thash s`te dua e te refuzova
  Kaluan muaj , kaluan vite
  E dashurin time nuk e prite
  Nuk prite te thoja te dua
  Te thoja se je jeta per mua
  Ty po filloj te harroj
  Nje tjeter do mesoj te dashuroj
  Do ti them zemres se ti nuk ekziston
  Do ti them asajt se ti dashurin e harron????

 • Ta dhurova zemren
  Ti me lendove
  Te dhurova dashurin
  Ti se pranove
  Ta dhurova syrin
  Ti ma verbove
  Ta dhurova jeten
  Ti bashk me te u largove>>>>?

 • Vdekje Per Dashurine!!!

  Kam deshire qe te vdes
  per kete dashuri
  por askush mos ta dije
  se po vdes per ty

  Do te vdes per ty
  askush sdo ta kuptoj
  se ne jeten tende
  une me nuk ekzistoj

  Nese une vdes
  jeto ti pa shpres
  se kurrr me goja ime
  s`te thot Mirmengjes

  Vdekja eshte nder
  nese vdes mbi ty
  dhe nese dora jote
  mi mbyll keta sy

  Kur te kuptosh per vdekjen time
  te varri im mos u afro
  lerem te qete ne ate bote
  trupin tim mos e trazo

  a e kuptove se per ty
  edhe vdekja nuk me ndali
  e dhash jeten per kete dashuri
  kete jete ty ta fali

  a e kuptove jeten
  si nje zemer gur
  une e dhash nje jete per ty
  e ti mendoje se esht avantur
  Une su pendova aspak

  qe per ty humba rinine
  tani kalbem ne nje varr
  i vdekur per dashurine???//

 • alejna:

  ne martesen tende raft ni meter bor tvdekt buri hala pa me prek me dor 🙂

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.