alen

Malli per ty zemren ma kalli
eja te une nje puthje ta fali
puthja ime e embel si qershi
kur te me puthish mua
e kupton fjalen dashuri.


72 Komente për “Malli për ty”

 • Hyra ne zemren tende ,por dola menjehere ,se per mua nuk kishte vend , se ishte e mbushur me te tjere !!!! .♥

  .pO ddu me ikk dikkund` se tashh qdoo sendd pe urreei, e kamm hupp gjyssmen e zemress deeri n`vdekjje moo se gjeii

  Mos trokit më në deren time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.

 • Kalon ne rruge duke qeshur sikur mes nesh asgje ska ngjare sikur ste desha sikur s’me deshe ketu e nje vite me pare.Ti pse genjen ?Pse sillesh si i marre ?Dhe hap fjale se me urren. Une kam qene e dashura e pare veten tende pse e genjen. Kur mes shokesh ti qendron pse tregohesh i gezuar. Dhe kur mua me shikone qesh si lule e harruar … Une e di kur ngelesh vetem ti jastakun lag me lot dhe thua te verteten SHPIRTI IM S’TE HARROJ DOT.

 • E mbaj telefonin ne dore. Zerin tend dua ta degjoj. Nuk e di ku je ne kete ore?!Mos valle te shqetesoj? Dora leviz pa kuptuar
  Mbi numrin qe zemra kerkon‘’Nuk eshte abonenti I kerkuar.Ju lutem ta merrni me vone!’’Minutat u kthyen ne ore Un’numrin kerkoj perseri“Kompjuteri me ben shoqeri.Akrepat punojne pa ditur. Celulari prane meje pushon. Ca tinguj u zgjuan papritur.numri qe po kerkoja me mer ne telefon.

 • ♥ Do vije nje dite qe ti do te fejohesh,do vine te te urojne te gjithè natyrisht,por dikush qe na pa bashke,do vi tè mè urojè dhe mua gabimisht..♥

  Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je….

  Dashuria s´esht borxh qe duhet ta paguaj ,Por esht ndjenje e shpirtit Qe duhet te vuaj ,,
  Dashuria s´esht fjale qe per momentin e lexon ,,Por mbetet si plag E s´ka gje qe e sheron ,,
  Dashuria s´esht lule qe vetem 1 vit jeton ,,Ate e mbjell ne zemer ,,e aty jeton pergjithmon…

 • nese nje dite shkoi
  koken me se kthej
  sem intereson
  te gjej apo ste gjej,
  nese dikush tjeter
  te ka ne perqafim,
  te lutem mos e sjell
  kurre me numrin tim,
  nese te merr malli
  e zemra te pervlohet
  kujto se cme bere
  malli do te largohet,
  nese une vuaj
  apo kam merzi
  jeto jeten tende
  per ty skam rendesi ………

 • Nje dite pashe ate qe nuk e prita …
  koha ska fund ti sme the miredita ! ….
  Miredita i thash vetes …….
  e ti qeshesh me ze te larte ……..
  lotet me rrjedhin faqeve ……..
  cdo gje e kisha te qarte ! ……….
  Ndoshta me bejne syte ………
  me tjetren ne perqafim te kam pare ……..
  erdha ne perfundim nuk je ai qe te njoha me pare ! …………
  M´zuri trishtimi kur ju pashe t´perqafuar ……..
  thashe me vete:´TUA LIROJ RRUGEN SE JANE TE DASHURUAR´…..

 • vajto mbi varrin tim
  vari paska qen shtrati i nusris sime krushqit e
  urojn sot martesen time nena me lot ne sy per her te fundit me shikonte
  rrug e mbar moj bi sot nena nuse te qonte sa bukur te rrinte ky fustan i
  bardh pse moj bija ime dhendrri sna ka ardh sa bukur te rrinte kjo
  valle e shkret pse moj bija ime po rrin kaq e zbeht qohu moj bij buzqesh
  njeher se ne po te shohim per te fundit her…..-

 • Shoqee e demtove veten,tu mi ndreq puntt ma prishe jeten,ma ndalovee gjithmon lumturin,ma more nga dora dashurin:S:s

  Ne qiell sonte ska yje nata i ka fshehur
  Qielli eshte merzitur eshte bere si i dehur
  Edhe une bashkohem me te
  Qe te dy qajm ne fshehtesi
  Ti kerko vajz me te bukur se une
  E une te kerkoj vetem ty

  Jetoje jeten! Aspak mos u pendo. Sot dikush t’urren, neser dikush te do! Mos u dorezo
  e mos e humb veten! Mendo se per ty dikush jep jeten

 • Nje dite pashe ate qe nuk e prita …
  koha ska fund ti sme the miredita ! ….
  Miredita i thash vetes …….
  e ti qeshesh me ze te larte ……..
  lotet me rrjedhin faqeve ……..
  cdo gje e kisha te qarte ! ……….
  Ndoshta me bejne syte ………
  me tjetren ne perqafim te kam pare ……..
  erdha ne perfundim nuk je ai qe te njoha me pare ! …………
  M´zuri trishtimi kur ju pashe t´perqafuar ……..
  thashe me vete:´TUA LIROJ RRUGEN SE JANE TE DASHURUAR´…..

 • JeeTaa poO KaloojKee….KoOhaa poO ndryshoOjkeee….Njeriu qe tka dashT moO nuK poOt doOjkeee…
  .“`Un weq 1 her GabOva `po kur mO nuk GabOj 1her `dashurowa tash plagt sunn ppiii sherrOjj:$

  para asaj qe sdOjm me pa ,shum leht i mbylliim syytt jjeta na jep deshtim,na shpresOjm per shOnc t`dyyt sOtt edhe neseR ka daLLim,se neser Osht ma wshtiR a na kuR bim n`gjum,endrrOjm per dit ma t`mir..♥ …thOjn shpresa e fundit wdes..e me tO qka wdes tjeteR.? 1 trup i Ri qe e drejtOn 1 zemer e wjeteR.. t`vyn ni ZEMER e fOrt qe veten me nii gjaLL me nis ni jet
  t’Ree..e per t`wjetRen me ni maLL..♥♥ !!

 • Nje dite pashe ate qe nuk e prita …
  koha ska fund ti sme the miredita ! ….
  Miredita i thash vetes …….
  e ti qeshesh me ze te larte ……..
  lotet me rrjedhin faqeve ……..
  cdo gje e kisha te qarte ! ……….
  Ndoshta me bejne syte ………
  me tjetren ne perqafim te kam pare ……..
  erdha ne perfundim nuk je ai qe te njoha me pare ! …………
  M´zuri trishtimi kur ju pashe t´perqafuar ……..
  thashe me vete:´TUA LIROJ RRUGEN SE JANE TE DASHURUAR´…..
  ………………………………………………………………………………………………..

  vajto mbi varrin tim
  vari paska qen shtrati i nusris sime krushqit e
  urojn sot martesen time nena me lot ne sy per her te fundit me shikonte
  rrug e mbar moj bi sot nena nuse te qonte sa bukur te rrinte ky fustan i
  bardh pse moj bija ime dhendrri sna ka ardh sa bukur te rrinte kjo
  valle e shkret pse moj bija ime po rrin kaq e zbeht qohu moj bij buzqesh
  njeher se ne po te shohim per te fundit her…..-

  JeeTaa poO KaloojKee….KoOhaa poO ndryshoOjkeee….Njeriu qe tka dashT moO nuK poOt doOjkeee…
  .“`Un weq 1 her GabOva `po kur mO nuk GabOj 1her `dashurowa tash plagt sunn ppiii sherrOjj:$

 • per ty dashuria ime po shkruaj ne oret e vona me mall ne zemer e me lot ne sy po e kujtoj qdo s ek qe isha mne ty

 • isha shum e re kur ne tyy u dashurova prisja se nje dit me tyy dot jetoja por jo pritja ishte e kot se ende ste takova ti jeton i lumtur e une jetoj e humbur

 • kastrijoti:

  shum poezot e mira kopliment shummmmmmmm

 • shyq binaku:

  20.10.2010 Kjo dat èshtè kur me ty jam dashurua dita jon kur dashurin kem felluar te dua zemrushe prej kesaj dite,ty nuk komet harrua te mbaj ne zemerku do qe kome shuka pa ty skam jet per te jeru ty te mbaj ne mendime.Ty te kujtoj ku do qe jom afer zemres te kom te du ma shum se jeten time pa ty skam sherim shpirtit tim ty te kam zemer ty te kam shpirt ti me jep forc te jetoj pa ty pse shum larg je po te ndej afer zemeres time. Ty te kujtoj ty te imagjinoj zemra ime mbushet me dashuri sa ma fort smuj te harroj per jet edhe pse njoni tjetrit shum larg e kem. Te dua pa kufi te dua pa ndalim te dua ne gjethsi te dua pa mbarim ti amo zemrushja ime <3<3<3<3

 • tung:

  hopaaaaaaaaaaaaaaa

 • albaa:

  ka koh qe skam lexuar ksi poezi ju lumshin duart se me te vertet qenkan shum te prekshme :S:S:S:’)

 • wwali:

  Andrren qe kam desht mas shumti tash mu realizu

 • nese je zgjuar mendo vetem per mua nese je ne gjum endrro se te dua nese ky mesazh te zgjon esht nga personi i cili me zemer te don

 • pajtimi nje zemer e kam e nuk i kam dy edhe at qe e pata ta dhurova ty prandaj ruje se esht e paster si loti nese luan me ta te vret zoti te dua te dua kjo esht e vertet nese mu nuk me beson mun me vertetu edhe vet

 • ne te podujeves e kem tradit dashurojm me zemer e me shpirt edhe krejt boten te ma falen un nuk do ta doja se podujeva esht vetlindja ime me as ni vend zdo ta ndrroja. i love podujeva

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.