alen

Disa pika shiu ran mbi parvaz,
Dhe me kercitjet me zgjuan nga gjumi!

E urrej ate kercitje se imazhin tend ma humbi!
Po te shihja ne enderr ashtu si ishim dikur,
Un pran teje ti me mbuloje si pelhur!

Hap syt dhe trishtohem ti nuk je,
Nuk ti shoh dot syt e bukur,
Sa keq i dashur mbete imazh i humbur!!


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.