alen

Per nje femer qe e desha, shume gjera per te bera, por ajo ish mendjemadhe. Dashuronte shume djem dhe nuk dinte ke te zgjidhte, ajo pretendonte shume, ishte femer e pashpirt, sdon tja din per as secilin, her mendonte per dike, her mendonte per tjeter kend, por asnjerin se pranoi, ishte rebele mendjeholle, enderronte princin e kalter, dukej ajo si Feni Hill. E cuditshme ishte ajo por jo, jo se kuptonim, ajo ishte lozonjare, ish capkene mendjeholle, si nje engjell dukej ajo dhe gjithe djemte i skllaveroi. Ajo se prishte terezine gjithe djemte vuanin per te por ajo sdonte tja dinte, pretendonte te pamunduren, ishte djall me maske engjelli. Jetonte ajo plot me endrra, ajo shikonte telenovela dhe me shume pretendonte mendjeholla shume djem i propozonin, dhe ajo u jepte shpresa edhe mua me dha shpresa, por ato ishin genjeshtra ajo ishte hileqare ishte ajo si trendafil qe te gjithe pas saj vrapuam, por askush se keputi ,se ajo kishte gjemba dhe te gjithe i plagosi duar gjak dhe syt me lot gjembat ishin plot me helem ajo djall na helmoi zemrat krejt na i shkaterroi por une jo jo, me nuk vazhdoj ,une asaj i them stop, sdua me te vazhdoj, se ato qe ben ajo, jan aventura qe te vrasin por nje dite kur ta kuptoje me kembe ne toke ajo do zbrese, do vije nje dite qe do me kerkoje, por jo jo, ska me vlere edhe do jete teper vone.


4 Komente për “Ajo ishte mendjeholle”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.