alen

Leter vetem per ty…

Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
Ti ike kur e kisha me se rendi,
ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
Mbeti dhe shija e dashuris tende.
Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!

JETA IME

Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj…!!!


61 Komente për “Histori dashurie”

 • donika:

  o shum te mira teperrrrrr

 • nese mendon se ste dua e ke shume gabim sepse te dua me shume se shpirtin tim………….

 • sa te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • SHUME PREKESE VERTET PER DIKE QE E DI SE QA ESHTE DASHURIA

 • lepurushi:

  per buzet e tua njerez do te vrisja,
  per nje fjal TE DUA ngadal do te vdisja…………

 • ALMA:

  BJERI ZEMRES TIME SA TE KESH FUQI
  POR KUJDES MOS VRITESH
  SE BRENDA JE TI
  KUSH S’KA DASHURI S’MUND TE JETE I/E LUMTUR

 • kam vendos te vdes
  vujtje te mos pres
  nje lule te kuqe dua nga ti
  je dashnori i par qe te deshta me shpirt
  gjaki im rrjedh ne vena tu
  zemra jote eshte vendos ne mu
  fsheftsirat tua nuk ja tregoj as kuj
  sepse un po vdes ato do ti kam ne at bot ngarkes
  kur te mbledhen shoqerija
  a do te me kujtosh ndoj her
  a do tma vizitoni varrin
  a do te nini mungesen tem
  librat e mija
  te shkreta dua me mbet
  kur ti marrin ti shfletojn mu tme kujtojn

  Share
  Posted in Poezi | Tags: dashuria, Fraza d

 • Lule, pse strukesh kur pranë më ke?
  Pse një herë nuk shikon nga unë?
  Dhe pse bëhesh kinse nuk më njeh?
  Ndonëse ne njihemi shumë.

  Bashkë me tradhti më tradhtoi bukuria,
  Edhe pse unë e desha përgjithmonë,
  Sa e pa drejt është dashuria.
  Dikën gëzon e dikën lëndon.

  Por shpirti im lehët nuk jep dorëheqje,
  Për ty jeton edhe më pak shpresë,
  Nëse nga ti nuk merr një përgjigje,
  Nuk i mbyll sytë që të vdes…

 • Bakaroshja:

  na ishte niher ni plak edhe ni plak kishin qit pasul per dark plaka e plaku ishin dhi pasuli nuk u ziiii hihiihhihi ehhehehe huahuahua poezi e pershtatshmeee per ata te dashuruarit :p:p

 • xona:

  shum te bukura teperr kiss

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.