alen

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua.
Atehere do te te DUA VERTET.


22 Komente për “Dashuria ja vlen”

 • arta:

  shume meir teper qqikjo poezi per dashuri shume shume teper e mir a te lumt kush e ka shenu

 • vallla pja vleke a shum bile ata shum e mir koka me pelqeka shum e prekshme koka hahhaha per djalin qe i thu mos bjer ne gjum se ze gjumi tan naten e ukur e bukur

 • poezit qenken te mira po qa me ba qe i pase vjedh

 • Soni:

  wow wow !!! mire shum te tjitha poezit hi hi hi

 • edona:

  ja vlen dashni po qa me ba qe pi tradhtojn se spo dijn me majt veten me kto poezi heheheehheheehehhehhehhehehe

 • adelina:

  valla shummmm e mir te koka qashtuh asht sidomos per neve femrav shum e prekshme te koka kur e lexova shumm um pelqej me dhimbj zemer e lexova

 • hylja:

  shuuuuuuum e bukur bravo kush e ka shkru

 • te dua te dua deri sa te vdes dashurin qe pata ndaj teje kur ma sdo ta kem

 • mue me kan pelqye shum kto poezi me kan tronditur shummm ne zemer

 • valla edhe mu shum me kan pelqy poezit teper te mire heheh vetem qekja mas e shumti me ka pelqy Dije se te dua shum
  un nuk do te haroj kurr
  je gjithmon ne shpiritin tim
  je drit e gezim

  do te kalojne edhe shum vite
  do te kujtoje zemra ime
  shum shpejt do te kalojne edhe 3 vite
  ndoshta der atehr martohesh tij
  ndoshta me haron e me st kujtohem
  por un sdo te harohe se me zemer te dashuroje,
  shpiri ime dije se kush jam
  nje vajze qe shkollen
  zdon me lan,
  noshta po te kujtona
  ose edhe nje persjkrime
  kur te hoja mos me thua fjale qe me lendoje shum
  nje poezi qe ndoshta pa rima e kam bo
  por e shpreha dashurin se sa shuum te dashuroje

 • armenda:

  shum te majRa haLLaLL aiih qe i paska boh hmm…:”{p

 • bukur qum po deshta me ja u ba nje pytje ketyne vajzava qa paskan lon comente pse vuni kaq shum per dashuri a thu aja vlen me vujt kaq shum apo veq shtireni ashtu se po vuni e sja u nin hiq?

 • kristina:

  shum e bukur poezia dhe me sh thenie bravo

 • Albin un po tu pergjigjan po flas me shum per por vajz tjera
  Ne vajzat vuajm per djemt qe i duamm sepse mendojm me kruju familje me ta,por disa nga djetm jan idiott me nje fjale sa qe nuk i interson faree,,ka shum raste ku dy njerz jan dashturar po skam mujtur mu martuu se bashku a me jetuu ,kjo me ka ndodhur mua sepse e dua dikan ddhe ai m don mua por smujm te jetoj bashke se ai deshirn martes meniher,, e mua keshtu sum lejon familja ime..a nuke shte per me qajjtttttt aaa,,ehh dy zemra qe duehen mu ndaaaaaa,,ee run zot kur nuk don me than me sshenu poezi e mu shtihave,,,ka shum djem edhe pse kan femraa i shikkojn disa tjra qe jan me te bukuraa aa nuk ehste kjo marrezii,,por njo e dij s ebukuria vdess,, e morali dhe nderi mbesin gjithmoimm..nje dite rruges kishin qen dy qiftee kjo vajza kishte qen shum e bukurr e ekur kaluar rruges eedh dy vajza edhe me te bukura ky djali ja hapke syte atyre 2-jave,a qka a mos em qajte eshte aa a,,,..zoti ishalla nuk na spovon me ketoo se shum shtir mua me ka sporuu por ma ishalla jo,,se mu dashtu e mu ndaa eshte shum keq vallahu per jet se haroonn…me fal qe shenon shum,por vajzat qajn per djem pse e ndjen ama djem s emeritojn me qa per ta hiq,..edhe nje qe e dijj se kur se haroj qat perosani edhe jeta ka me m shku tu vajtu ajo poezi qe e kam sheu per :per 3 vite do te kaloj ndoshta ti do te martohesh,por kjo eshte e vert po po te ndegjoj un se eshte martuar personi qe un e duaa ma ska jet per muaaa…te dua shumm BE….

 • hiiiiiiiiii valla shum te bukura poezit te gjitha me kan pelqy hehe tung klm gjenti ju don shum???

 • dashuria……..
  dashuri gjith kush mond ta degjoj por a esht dashuri e vertet sepse meshkujt jon shum te poshter femnat gjithmon vujnt per djalin qe e dojn po dashuria ishte e poshter se po te qojke deri ne vdekje sepse mu me ka qua te gjith njerzt i urrej te gjith i makkloj si mund te bejn meshkujt nje gje te till ti mashtrojn femnat ata ndoshta nuk mendoj se do shkoj te gjith ne qiell por atje duhet mu pergjitj te gjitha gjerat qi i ke ber dashuri esht shum e shtrenjet kush i ngon fjalt e botes kurr me djelin qe don ska me kan sepse njrzi po ju ndajn un isha shum e re kur u dashurova dhe gjdo gje qe ka kerkuar djali i kom pranu sepse e deshta shum ma shum se vetn e jeten e dhash per te kurse aji eshe me tjetern e desht e du ……………dashuria ishe nje gje qe po te sprovojka me gjithqka nje gje ju lutem ruajeni dashurin vetem se mos gjelozoni sepse gjelozia ta shkatrron jeten te len pa njeri qe e don ………….klm

 • Eshte nje fjal e urte popullore Nuk i beohet gjinis “MASHKULLORE”
  BOSSI GV

 • shum poezi e mir po qati ma shum mka pelqi ather te dua me te vertet hahahaha

 • SHUM TE BUKRA POEZIT

 • SHUM VALLA POEZIT TE BUKRA SHUM BILE.

 • albert:

  shum po ezi e mirr koka

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.